Praskie plaże już otwarte

Najnowsze

| Innoflatefot. TVN Warszawa

Trzy plaże: na wysokości Saskiej Kępy, Zamku Królewskiego oraz przy Stadionie Narodowym są już otwarte dla warszawiaków. Niebawem ratusz oficjalnie otworzy też ścieżkę rekreacyjną wzdłuż lewego brzegu.

Dobra pogoda zachęca do wyjścia z domu. Jeśli nie planujecie majówki za miastem, warto wybrać się na praskie plaże, gdzie w ciągu dnia można wylegiwać się na wypożyczonym leżaku, pograć w piłkę, czy zrobić grilla.

Więcej piasku, twarda ścieżka

Na razie plaże będą czynne tylko w weekendy w godzinach 8-20. Od 21 maja będzie można plażować również w tygodniu, w godzinach 12-20.

W tym roku plaże są nieco większe, ze względu na wycięte w zimie 11 hektarów krzewów i drzew. Prace były związane z zabezpieczeniami przeciwpowodziowymi, ale mają też pozytywny skutek uboczny, bo na praskim brzegu powstał długi, szeroki pas piaszczystych plaż. Dodatkowo udało się zbudować utwardzony, kilkukilometrowej długości szlak wzdłuż praskiego brzegu, ciągnący się od al. Stanów Zjednoczonych do pętli Żerań.

Cztery promy

Tymczasem już niebawem (7 maja) ruszy sezon turystyczny na Wiśle. Zaledwie kilka minut zajmie bezpłatna przeprawa promem z jednego brzegu Wisły na drugi. ZTM planuje uruchomienie ich w czterech miejscach: na linii Nowodwory - Łomianki, Zoo - podzamcze, Saska Kępa - Cypel Czerniakowski i plaża przy Stadionie Narodowym w okolice Mostu Poniatowskiego.

Każdy z promów zabierze na pokład 12 osób, znajdzie się też miejsce na rowery. Promy od 7 maja do 23 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i święta, a od 24 czerwca do 31 sierpnia również w dni powszednie.

Kanałem do Serocka

Dla nieco bardziej wymagających turystów ZTM przygotował rejs do Serocka. Statek "Zefir" wypłynie o godz. 9 z przystani na podzamczu. Przepłynie m.in. śluzą Kanału Żerańskiego, a gdy dotrze do Serocka, pasażerowie będą mieli 1,5 godz. na zwiedzanie miejscowości. Ok. 18 pasażerowie będą z powrotem w stolicy.

Na pokładzie zmieści się nawet 110 pasażerów. Na statku będzie grill oraz bufet z napojami. Od 7 maja do 26 czerwca „Zefir" będzie pływał w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - dodatkowo w piątki.

mjc/ec

Źródło zdjęcia głównego:  | Innoflate