Praski brzeg Wisły wśród najpiękniejszych plaż świata

Warszawa

Marcin Gula, tvnwarszawa.plNa plaży fajnie jest

Magazyn "National Geographic" uznał praski brzeg Wisły za jedną z najpiękniejszych miejskich plaż na świecie. W podsumowaniu popularnego pisma podróżniczego znalazła się ona w finałowej szóstce obok takich miejsc, jak Kapsztad, Paryż czy Sydney.

Międzynarodowy magazyn docenił stołeczne plaże za "naturalny piasek, pas zieleni odgradzający od ruchliwych ulic i widok na Stare Miasto". Zdaniem redaktorów "National Geographic", to idealne miejsce i na aktywny wypoczynek, i na leniwe popołudnie w gronie znajomych.W zestawieniu sześciu "najlepszych miejskich plaż pod słońcem" Warszawa znalazła się obok Sydney, Vancouver, Kapsztadu, Paryża i Brighton.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków wiślanych plaż już 1 maja.

Wiślane inwestycje

W lutym ruszyła budowa supertoalety, czyli pawilonu z sanitariami i kawiarnią na wysokości Stadionu Narodowego. Budynek ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Na wiosnę ruszą porządki na 10-kilometrowej ścieżce spacerowej. Szlak nad Wisłą zostanie utwardzony i wyrównany. Ratusz szuka firmy, która wykona prace.

Natomiast po drugiej stronie rzeki rozpoczęły się przygotowania do modernizacji bulwarów. Teren został już ogrodzony. Lewobrzeżny bulwar ma odzyskać świetność najpóźniej za dwa lata. Około dwukilometrowy odcinek od ul. Boleść do mostu Świętokrzyskiego zostanie podzielony na trzy strefy: rozrywki, kultury i edukacji. Tuż przy Centrum Nauki Kopernik znajdzie się park żywej rzeki, niedaleko będzie do dyspozycji plaża, na wysokości Mariensztatu powstaną pawilony, natomiast przy Podzamczu pływające przystanie.

Wisła oddała plażę
Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

b/roody