Praga zamiast Wilanowa i Ursynowa. Znamy trasę tegorocznego Maratonu

Najnowsze

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl, mat. organizatoraPoznaliśmy trasę tegorocznego Maratonu

Nie przez Ursynów i Wilanów, a przez Pragę Północ i Pragę Południe pobiegną uczestnicy 37. Maratonu Warszawskiego. Trasa przejdzie też przez Śródmieście, Dolny Mokotów, Żoliborz i Bielany. Organizatorzy, którzy bieg nazywają "Maratonem Dwóch Brzegów" podkreślają - będzie "świeżo i malowniczo".

"Sześć dzielnic, dwa mosty i dwa brzegi Wisły połączone jedną, wyjątkową trasą. To pierwszy bieg, który naprawdę łączy prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawę. Poznajcie przebieg 37. PZU Maratonu Warszawskiego" - w ten sposób organizatorzy biegu zachwalają zaprezentowaną w poniedziałek trasę.

Trasa prowadzi przez miejsca znane z poprzednich edycji imprezy jak Łazienki Królewskie czy legendarny tunel. Organizatorzy podkreślają, że przebieg tegorocznego maratonu jest wyjątkowo "zielony". Biegacze miną po drodze pięć warszawskich parków: Skaryszewski, Agrykolę, Łazienki Królewskie, Kępę Potocką, Park Praski i Park nad Balatonem.

Start i meta na Narodowym

Impreza rozpocznie się i zakończy na Stadionie Narodowym. Następnie biegacze wyruszą al. Zieleniecką w stronę Saskiej Kępy. Tam pobiegną Francuską, Zwycięzców, Saską i Egipską. Na Gocławiu pobiegną ul. Bora Komorowskiego.

Stamtąd uczestnicy wyruszą na Wał Miedzeszyński, którym dotrą do mostu Świętokrzyskiego, by nim przedostać się na drugą stronę Wisły.

Śródmieście, Mokotów, Żoliborz, Bielany

Po drugiej stronie Wisły biegacze po pokonaniu ul. Dobrej - Tamką, Solcem i ul. Rozbrat ruszą w kierunku Łazienek. Stamtąd pobiegną do Wisłostrady, którą ruszą na północ.

Po drodze uczestnicy pobiegną przez tunel. Po opuszczeniu go będą mogli podziwiać Skarpę Wiślaną i Park Fontann. Po drugiej stronie Wisły biegaczom będzie nieprzerwanie towarzyszyła panorama Pragi.

Następnie uczestnicy zobaczą potężną bryłę Cytadeli, a od 27 kilometra rozpoczną rundę wokół Kępy Potockiej. Następnie zawracając na rogu Konwiktorskiej i Bonifraterskiej, uczestnicy pobiegną w stronę mostu Gdańskiego skąd ponownie ruszą w stronę Stadionu Narodowego.

Mapa tegorocznego Maratonumat. organizatora

Z powrotem na Stadion

Mostem Gdańskim, maratończycy dotrą do nieznanej z zeszłorocznego biegu Pragi Północ. Tam trasa wiedzie przez ulice Starzyńskiego, 11 Listopada i Ratuszową. Następnie uczestnicy zbiegną między Ogrodem Zoologicznym i Portem Praskim w kierunku Wisły.

Wybrzeżem Helskim, a później Szczecińskim biegacze ponownie dotrą do Stadionu Narodowego, gdzie będzie meta.

"Maraton Dwóch Brzegów"

Tym razem, w przeciwieństwie do zeszłego roku, biegaczy nie zobaczymy na Puławskiej, al. Rzeczpospolitej, ani al. KEN. Nie licząc Bielan "nietknięta" przebiegiem nie zostanie żadna z granicznych dzielnic miasta.

Organizatorom zależało, by na trasie, którą nazwali "Maratonem Dwóch Brzegów" dużo większy udział, niż w roku ubiegłym miała warszawa prawobrzeżna. Stąd bieg m.in. przez Pragę Północ i Saską Kępę. W 2014 r. po prawej stronie Wisły bieg odbywał się jedynie w okolicy Stadionu Narodowego.

ZOBACZ TRASĘ TEGOROCZNEGO MARATONU

TAK WYGLĄDAŁ MARATON W ZESZŁYM ROKU:

ep/r

Maratończycy wystartowaliLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl, mat. organizatora