Praga chce ulic i więcej pieniędzy

Warszawa

| safety4sea.com, PAPTVN Warszawa

Czekają na budowę obwodnicy Śródmieścia, remonty ulic i pytają o przyszłość budynków komunalnych. Mieszkańcy i radni opozycji na Pradze Południe liczą, że ich dzielnica mocno się zmieni. - Inwestycje i remonty będą w przyszłości realizowane - zapewniał w programie "Twój Wybór" Maciej Karpowicz, wiceburmistrz dzielnicy.

Szare, smutne i straszy - tak w skrócie można powiedzieć o rondzie Wiatraczna, które powinno być wizytówką Pragi Południe. - Przestanie straszyć, gdy wybudujemy obwodnicę - zapewnił Karpowicz (PO).

"Stracone 30 mln zł"

Na to na razie pieniędzy jednak nie ma. - Z pieniędzmi z Unii Europejskiej łatwiej było zrealizować tę inwestycję - przekonywał wiceburmistrz. - Ze względu na kryzys nie możemy jej teraz realizować, bo brakuje pieniędzy - dodał.

Innego zdania jest jednak opozycja. Jak mówią jej przedstawiciele, zarząd dzielnicy nie wykorzystuje dostępnych pieniędzy w całości. - Z niewykorzystanych środków można by uzyskać 30 mln zł. To 30 nowych ulic, lub pięć przedszkoli - wyliczała Mirosława Terlecka, radna z ramienia PiS.

Pieniędzy na remont ulic domagali się również mieszkańcy, którzy dzwonili do TVN Warszawa. - Co dalej z Chrzanowskiego? Jest w fatalnym stanie - pytał Jacek z Grochowa. - Tą ulicę chcemy też wyremontować w najbliższym czasie - odpowiedział Karpowicz.

Mieszkańcy pytali także o stan budynków komunalnych. - Ludzie są bez pomocy i wsparcia - mówił dzwoniący do studia Marcin. - Nowych budynków komunalnych nie będziemy budowali, ale rocznie wydajemy 15 mln zł na remont już istniejących - odpowiedział Karpowicz.

Grochów czy Praga Płd.

Kolejna sprawa, na którą zwrócili uwagę dzwoniący do studia to poprawa bezpieczeństwa.

- Wystarczy wyjść o zmierzchu, są zaczepki, a torebkę trzyma się w zębach - mówiła Elżbieta, która pracuje na Pradze Południe. - Z bezpieczeństwem jest o wiele lepiej. Czekamy jednak na nową komendę - wyjaśniała Elżbieta Golińska, lokalna dziennikarka. - Poza tym jest dużo działań integracyjnych. Powstało między innymi centrum promocji kultury z filią na Saskiej Kępie - dodała.