Pracujesz na Służewcu - drżyj. Od piątku większe utrudnienia

Warszawa

ZMIDMarynarską czeka remont

Duże utrudnienia czekają wszystkich przejeżdżających przez zagłębie biurowe na Mokotowie. Od piątku kolejny etap prac w rejonie ulicy Marynarskiej. Będą zwężenia i zapewne jeszcze większe korki.

Pierwsze ograniczenia pojawią się o godzinie 22. Zmieni się organizacja ruchu na Marynarskiej i Postępu. Ta pierwsza, od galerii Mokotów w kierunku PKP Służewiec, zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu. Węziej będzie również na ul. Postępu pomiędzy ul. Cybernetyki a Domaniewską. Na tym odcinku kierowcy będą mogli pojechać tylko jednym pasem ruchu.

Niemożliwe będą skręty w lewo z ul. Marynarskiej w Postępu, z Postępu w Marynarską oraz z Marynarskiej w Wynalazek i z Wynalazku w Marynarską. Z ul. Marynarskiej nie będzie można skręcać w ul. Postępu także w prawo.

Nowa organizacja ruchu
UM Warszawa

To nie jedyne zmiany. Ulice równoległe do Marynarskiej i Sasanki zyskają ronda turbinowe. Kierowcy, którzy wybiorą tę trasę, będą mogli skręcić w lewo z ul.Cybernetyki w Rzymowskiego, co do tej pory nie było możliwe. Wzdłuż ulicy Wołoskiej powstaną buspasy na odcinku pomiędzy rondem Unii Europejskiej i ulicą Woronicza.

Na wszystkich skrzyżowaniach w zagłębiu biurowym przeprogramowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Poszerzą Marynarską

Utrudnienia związane są z poszerzaniem Marynarskiej do trzech pasów ruchu, a także wybudowaniem wiaduktu na Postępu oraz kładki dla pieszych w rejonie Wynalazek.

W związku z tym konieczne było przeniesienie torów tramwajowych, które rozebrano. Od połowy sierpnia tramwaje dojeżdżają do skrzyżowania z Wołoską, a nie na pętlę Służewiec.

Tramwaje oraz pozostałe pojazdy powrócą do dotychczasowej organizacji ruchu latem 2017 roku. Do tego czasu zakończy się przebudowa infrastruktury podziemnej, czyli sieci ciepłowniczej, wodociągowej, gazowej, sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej. Wybudowane zostanie torowisko w nowym miejscu oraz północna jezdnia ul. Marynarskiej. Podczas przebudowy powstaną też nowe chodniki i ścieżka rowerowa.

Pozostałe prace mają zakończyć się do 2018 roku. Koszt inwestycji to 49 milionów złotych.

Zobacz też zamieszanie po wyłączeniu torowiska w ulicy Marynarskiej:

Tłoczno w autobusach
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

md/mś