Pracownik szpitala psychiatrycznego oskarżony o wykorzystanie pacjentek

Wiki CC BY 3.0Mazowieckie Centrum Psychiatrii

Pracownik Mazowieckiego Centrum Psychiatrii został oskarżony o wykorzystanie seksualne dwóch pacjentek. 52-latkowi grozi trzy lata więzienia. Wciąż pracuje w szpitalu.

Akt oskarżenia wpłynął do sądu pod koniec lipca. Śledczy twierdzą, że 52-latek, zatrudniony w Mazowieckim Centrum Psychiatrii "Drewnica" (ze względu na "dobro śledztwa" prokuratura nie zdradza na jakim stanowisku), wykorzystał seksualnie dwie pacjentki w wieku 19 i 29 lat. O sprawie poinformowała rodzina jednej z pokrzywdzonych.

"Nie przyznał się do winy"

- Jak ustalono w toku dochodzenia Adam O. w lutym 2017 roku będąc pracownikiem centrum w Ząbkach, nadużywając stosunku zależności doprowadził dwie młode pacjentki do poddania się innym czynnościom seksualnym - informuje Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowa Warszawa-Praga.

Do tego dochodzi jeszcze jeden zarzut. - Mężczyzna dopuścił się także przestępstwa ściganego w trybie prywatnoskargowym to jest naruszenia nietykalności cielesnej innej pokrzywdzonej poprzez uderzenie jej ręką w pośladki - dodaje Saduś.

Mężczyzna nie został aresztowany. - Zeznania pokrzywdzonych osób nie były pełnowartościowym materiałem dowodowym. Kobiety zostały więc przesłuchane z biegłym psychologiem, który uznał, że zeznania są prawdziwe - mówi rzecznik.

I dodaje, że w sprawie przesłuchano także innych świadków. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

Mężczyzna wciąż pracuje

O komentarz poprosiliśmy także władze szpitala. Prezes zarządu centrum Norbert Szczepański przyznał, że mężczyzna wciąż jest zatrudniony w szpitalu. O szczegółach sprawy rozmawiać nie chciał, przesłał nam tylko krótkie oświadczenie:

"Szpital zapewnia pełne bezpieczeństwo pacjentom i podejmuje niezwłoczne, adekwatne działania reagując na pojawiające się informacje. Jednocześnie z uwagi na obowiązujące przepisy, szpital nie ma możliwości udzielania szerszej odpowiedzi".

Zobacz też inne zatrzymania przez policję:

[object Object]
Policja w Hiszpanii rozbiła międzynarodową siatkę pedofilskąPolicia National
wideo 2/3

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Wiki CC BY 3.0

Pozostałe wiadomości