Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Pracowity weekend na drogach Sprawdź objazdy i utrudnienia

Warszawa

ZDMDrogowcy w akcji

W piątkowy wieczór drogowcy wracają do frezowania trasy Łazienkowskiej. Będą też pracować na Mokotowskiej, Sokratesa, Zamoyskiego i Jasnej.

Po raz drugi zamknięta zostanie Trasa Łazienkowska. Tym razem na odcinku od al. Niepodległości do ul. Grójeckiej.

Czytaj więcej tutaj.

Utrudnienia od piątku

Od godziny 22.00 z utrudnieniami kierowcy będą musieli liczyć się także na ul. Mokotowskiej, Sokratesa, Zamoyskiego oraz na Jasnej.

Całkowicie zamknięta zostanie ulica Mokotowska na odcinku od ul. Pięknej do pl. Zbawiciela. Objazd zostanie poprowadzony z placu Zbawiciela Marszałkowską, przez placem Konstytucji i dalej Piękną. W drugą stronę kierowcy pojadą Piękną, przez plac Konstytucji, ulicą Waryńskiego do ronda Jazdy Polskiej.

Weekendową wymianę nawierzchni przejdzie również ul. Zamoyskiego na odcinku od ul. Sokolej do ul. Targowej.

Od piątku od 22.00 do poniedziałku do 4.00 kierowcy będą musieli jeździć objazdami: ul. Marcinkowskiego, ul. Targową, ul. Zamoyskiego lub ul. Kłopotowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, al. Poniatowskiego, rondem Waszyngtona do al. Zielenieckiej.

SPEC przez noc w piątek...

Za to tylko przez noc z piątku na sobotę (w godzinach 22.00 - 6.00) zamknięta będzie ul. Sokratesa w rejonie skrzyżowania z ul. Kaliszówki. Objazd poprowadzony będzie ulicami: Kasprowicza, Nocznickiego i Kaliszówki.

Powodem utrudnień jest odtworzenie nawierzchni po pracach ciepłowniczych.

W związku z przebudową sieci ciepłowniczej w rejonie skrzyżowania ul. Sokratesa i ul. Kaliszówka, autobusy linii 114, 121, 203, 701, 708, 712, N01, N02, N58 pojadą objazdami.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

...i sobotę

Tylko przez noc zwężona będzie ul. Niemcewicza. Do dyspozycji kierowców na odcinku od ul. Andrzejewskiej do ul. Grójeckiej połowa szerokości jezdni. Utrudnienia potrwają od soboty od 22.00 do niedzieli do 6 rano. Ruch w kierunku ul. Grójeckiej będzie odbywał się pozostałą częścią jezdni.

Powodem utrudnień będzie odtworzenie nawierzchni po pracach ciepłowniczych.

Trzy grosze od metra

W weekend na kierowców czekają również dodatkowe utrudnienia w związku z budową centralnego odcinka II linii metra. W piątek o 22.00 zwężona zostanie ul. Jasna w rejonie skrzyżowania z ul. Świętokrzyską.

W tym miejscu będą prowadzone prace przy przebudowie sieci cieplnej kolidujące z budowaną stacją centralnego odcinka II linii metra. Kierowcy jadący od pl. Dąbrowskiego w kierunku ul. Zgoda będa mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.

Utrudnienia potrwają do poniedziałku do 4 rano.

su/roody