Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Pracowity rok dla ZDM. Sezon remontów ulic rozpoczną od Radzymińskiej

Warszawa

targeo/zdmZDM zapowiada frezowanie

Zarząd Dróg Miejskich planuje już wiosenne remonty. Sezon frezowania ulic rozpoczną prace na Bemowie i Targówku.

Jako pierwsza, nową nawierzchnię zyska ulica Radzymińska. Asfalt po zachodniej stronie zostanie wyłożony na odcinku pomiędzy ulicami Bystrą i Młodzieńczą, natomiast wschodnia część będzie wyremontowana od Bystrej do Bukowieckiej.

Drugą ulicą na Targówku, która ma zostać wyremontowana, będzie Krasnobrodzka. Tu ZDM przewidział prace na całej długości. Frezowanie obejmie także ulicę Człuchowską na Bemowie. Remont przejdą obie jezdnie na odcinku od Lazurowej do Powstańców Śląskich.

Wymienione wyżej prace zaplanowane są na siedem weekendów, zaraz po tym, jak ustąpi zima. Ale to nie jedyne ulice, które zostaną objęte wymianą nawierzchni. "Na to, ile z tych ulic zostanie wyremontowanych w tym roku, wpływają możliwości finansowe a także koordynacja remontów z pracami przy instalacjach podziemnych" - czytamy na stronie ZDM.

Te ulice będą remontowane
targeo

3 dniowy remont

W ubiegłym roku zlecono opracowanie technologii naprawy i wzmocnienia nawierzchni 55 ulic w całym mieście.

Weekendowe frezowanie ulic wpisało się na stałe w warszawski krajobraz inwestycyjno-drogowy. Robotnicy zaczynają pracę w piątek w nocy, aby skończyć w poniedziałek nad ranem aby uniknąć zamykania dróg i paraliżowania ruchu w godzinach szczytu.

Zobacz, jak pracują drogowcy:

Tak pracują drogowcy
ZDM

md