Prace w al. Jana Pawła II. "Korek większy niż zwykle"

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWęziej na wiadukcie

Remont torowiska, prace przy estakadach i zajęte pasy przez budowniczych metra - w al. Jana Pawła II rozpoczęły się wakacyjne prace. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

- Korek w al. Jana Pawła II jest większy niż zwykle - relacjonuje Karol Kobos, dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Drogowcy i metro

Jakie prace toczą się w tej okolicy? Wyłączone z ruchu przez budowniczych metra zostały skrajne lewe pasy obydwu jezdni al. Jana Pawła II pomiędzy rondem ONZ a ul. Sienną.

Z kolei drogowcy remontują między innymi wiadukt nad rondem Czterdziestolatka, który prowadzi w kierunku Żoliborza. Zamknięty został jego prawy pas. - Wyłączony z ruchu został także lewy pas ciągu ul. Chałubińskiego i al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Wspólnej do ul. Chmielnej - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Te prace mają potrwać do końca lipca, a później robotnicy przeniosą się na sąsiedni wiadukt. Wycięte zostaną bariery energochłonne, wykute krawężnik i betonowy gzyms. Następnie trzeba będzie wszystko odbudować.

CZYTAJ WIĘCEJ O TYCH PRACACH

Korek w al | Karol Kobos / tvnwarszawa.pl
Korek w al | Karol Kobos/ tvnwarszawa.pl
Korek w al | Karol Kobos / tvnwarszawa.pl
Korek w al | Karol Kobos/ tvnwarszawa.pl
Korek w al | Karol Kobos / tvnwarszawa.pl
Korek w al | Karol Kobos/ tvnwarszawa.pl

Bez tramwajów

Nie próżnują także tramwajarze. W sobotę rozpoczął się remont torowiska w rejonie Dworca Centralnego. W związku z pracami ruch tramwajowy został wyłączony na odcinku od al. Solidarności do ul. Nowowiejskiej.

- Nie ma chaosu. Na przystankach stoją informatorzy. Niektórzy pasażerowie nie wiedzą nic o utrudnieniach, ale nie jest ich wielu- relacjonował w poniedziałek rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. który sprawdził sytuację na przystankach w rejonie skrzyżowania przy Feminie. - Tramwaje jadąc al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa muszą skręcić w lewo albo w prawo w al. Solidarności - dodaje.

Tramwaje wrócą na al. Jana Pawła II 10 sierpnia.

Prace przy torowisku w al
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Schemat komunikacji miejskiej
ZTM

Prace kolejarzy

Utrudnienia w al. Jana Pawła II powodują także kolejarze, którzy od 10 czerwca pracują przy wymianie dylatacji Dworca Centralnego.

W związku z remontem wyłączony z ruchu został prawy pas jezdni al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa przed skrzyżowaniem z Al. Jerozolimskimi. Kierowcy mają w tym miejscu do dyspozycji dwa.

su/ran