Prace na torach: odwołane pociągi, zmienione kursy

Warszawa

ZTMUtrudnienia w kursowaniu pociągów

Rusza kolejny etap prac na torach pomiędzy Warszawą Gdańską a stacją Warszawa Praga. W związku z tym zmieniają się rozkłady kursowania pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Od połowy kwietnia kolejarze prowadzą prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Praga. Początkowo pociągi nie jeździły mostem Gdańskim, teraz utrudnienia weszły w kolejny etap.

We wtorek zamknięto jeden z torów pomiędzy stacjami Warszawa ZOO a Warszawa Praga. Zmieniły się też godziny odjazdów pociągów SKM S3 i S9 oraz KM RL i R90.

Niektóre pociągi zatrzymywać się będą na stacjach Warszawa Praga i Warszawa Toruńska przy przeciwnej krawędzi peronu niż wynikałoby to z ich kierunku jazdy.

Utrudnienia

Ponadto jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, część pociągów SKM S9 zostanie odwołana w całej relacji, część pojedzie w relacji skróconej: Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska, a niektóre ominą przystanki Warszawa Toruńska i Warszawa Praga.

Z utrudnieniami muszą się liczyć również podróżujący KM linii R90. Również w tym wypadku część kursów zostanie odwołana, a niektóre relacje zostaną wycofane z odcinka Warszawa Praga - Warszawa Zachodnia i pojadą do stacji Warszawa Wschodnia.

Wybrane pociągi ominą przystanki Warszawa Toruńska i Warszawa Praga, z kolei część pociągów przyspieszonych będzie miała wyznaczone dodatkowe postoje na stacji Warszawa Praga.

W czasie, kiedy kolejarze będą przeprowadzać prace, pojawi się dodatkowy pociąg SKM S3 na skróconej trasie Warszawa Zachodnia - Legionowo Piaski przez Warszawę Centralną.

Honorowanie biletów

Jak podaje ZTM, bilety wszystkich rodzajów z uwzględnieniem stref biletowych honorowane będą w pociągach KM na odcinku Legionowo - Warszawa Zachodnia.

Ponadto, bilety KM (do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą w pociągach SKM linii:

- S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia;

- S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia;

- S1, S2 na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia;

oraz w autobusach i tramwajach linii:

- 1 i 41 na odcinku Budowlana - Dw. Gdański;

- 176 na odcinku PKP Żerań - Budowlana,

- 204 na odcinku Bartnicza - PKP Praga.

Czytaj też o pracach przy moście Gdańskim:

Demontaż przęseł na kolejowym moście GdańskimTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/pm