Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Prace na różnych frontach. Mnóstwo utrudnień

Warszawa

Urząd MiastaPrace na ulicy Drewny

Na długi weekend drogowcy zaplanowali frezowanie dwóch ulic, kolejarze będą demontowali wiadukt nad Wolską, a budowniczowie metra rozpoczną przygotowania do drążenia tunelu. W czwartek trzeba się również przygotować na utrudnienia w związku z procesjami.

Zarząd Dróg Miejskich planuje dwa remonty - w Wilanowie i na Białołęce.

Drewny

Od czwartku od godziny 15 do poniedziałku do 4 zamknięta dla ruchu będzie jezdnia ulicy Drewny w kierunku centrum na odcinku od granicy miasta do Korbońskiego. "Ruch będzie odbywał się po jezdni zachodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na granicy miasta (na wysokości wjazdu do sklepu), a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Korbońskiego. Połączenia z jezdnią ul. Drewny w kierunku centrum nie będą miały: ul. Przyczółkowa (tzw. boczna od ul. Waflowej), łącznik przy stacji paliw i ul. Zapłocie" – podaje urząd miasta. Skrzyżowanie z Przekorną będzie czynne, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo dla jadących Drewny z obydwu kierunków. Objazd dla tych relacji zostanie poprowadzony ulicami: Przyczółkowa - Przekorna.

Białołęcka

Od czwartku od godz. 22 do niedzieli 18 czerwca do godz. 4 zamknięta dla ruchu będzie ulica Białołęcka na odcinku od Cieślewskich do pętli autobusowej "Brzeziny". "Całkowicie wyłączona z ruchu będzie ul. Białołęcka na odcinku pomiędzy mostem nad Kanałem Żerańskim a pętlą autobusową "Brzeziny" (w rejonie ul. Oleńki). Połączenia z ul. Białołęcką nie będą miały poprzeczne ulice: Warzelnicza, Brzeziny, Małego Rycerza i Ketlinga (wyjazd z tych ulic możliwy będzie na ul. Ostródzką). Objechać zamknięty odcinek ul. Białołęckiej można jadąc ul. Płochocińską lub ul. Ostródzką. Skróconą trasę będą miały autobusy linii 104" - informuje ratusz. Na wyłączonej z ruchu jezdnie będzie wymieniana nawierzchnia w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego "Białołęcka bicyklostrada".

Prace na Białołęckiej
Urząd Miasta

Rozbiórka wiaduktów

W ramach remontu linii obwodowej z Dworca Zachodniego do Gdańskiego (m.in. wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia) kolejarze wybudują nowe wiadukty nad ulicami Kasprzaka i Wolską. Od środy 14 czerwca czerwca od godz. 24 do poniedziałku 19 czerwca do godz. 4 zamknięta będzie Wolska pomiędzy ul. Bema a Prymasa Tysiąclecia. "Jadący ul. Wolską od strony Bemowa będą musieli rozjechać się w al. Prymasa Tysiąclecia (nie będzie również możliwości skrętu z al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Wolską w kierunku centrum). Natomiast jadący od centrum będą mogli zawrócić na skrzyżowaniu z Bema. Objazdy zostaną poprowadzone ul. M. Kasprzaka. Utrzymany będzie wyjazd z Bema na Wolską w kierunku centrum. Ze względów bezpieczeństwa zamknięte będą również chodniki po obydwu stronach Wolskiej. Wyznaczone zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Wolską na wysokości Bema (czynne będzie także przejście i przejazd dla rowerów po wschodniej stronie skrzyżowania z al. Prymasa Tysiąclecia)" – podaje urząd miasta. Na objazdy zostaną skierowane tramwaje linii 10, 11, 13, 26 i 27 oraz autobusy nocnej linii N42. Od poniedziałku Wolska będzie przejezdna ale zwężona do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Przejście dla pieszych będzie utrzymane tylko po jednej stronie ulicy – w zależności od etapu prowadzenia prac po północnej lub po południowej stronie.

Prace na Woli | Urząd Miasta
Prace na Woli | Urząd Miasta
Prace na Woli | Urząd Miasta

Tarcza TBM

Budowa II linii metra wraca na Targową. Wykonawca trzech stacji z Dworca Wileńskiego na Targówek – rozpoczną budowę szybu wydobywczego dla tarcz TBM drążących tunele. Tarcze Maria i Anna drążą już tunele ze stacji przy ul. Trockiej. W nocy z piątku na sobotę (z 16 na 17 czerwca) wyłączony z ruchu zostanie jednokierunkowy odcinek Targowej pomiędzy skrzyżowaniami z Wileńską i 11 Listopada; skrzyżowania z Wileńską i 11 Listopada będą czynne. Jadący od strony skrzyżowania z al. "Solidarności" będą musieli skręcić w ul. Wileńską – dalej prosto będzie możliwy tylko dojazd na plac budowy i do posesji przy numerach 78, 80, 82 i 84. "Z kolei na odcinku pomiędzy ul. Ratuszową a 11 Listopada wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy z możliwością skrętu z ul. Targowej w 11 Listopada. Objechać zamknięty fragment ulicy można jadąc ulicami: Wileńska – Inżynierska; al. "Solidarności" – Jagiellońska – Ratuszowa lub al. "Solidarności" – Szwedzka" – informuje ratusz. W tym etapie prac tramwaje będą kursowały bez zmian. Pomiędzy ul. Wileńską a 11 Listopada zamknięte zostaną również droga dla rowerów po północnej stronie ul. Targowej i kontrapas rowerowy. Objazd dla rowerzystów zostanie poprowadzony południową stroną jezdni, gdzie wytyczony będzie ciąg pieszo-rowerowy (przy przejściu dla pieszych za ul. 11 Listopada a przed przystankiem tramwajowym zostanie wytyczony przejazd rowerowy). W kolejnym etapie prac, gdy plac budowy zwolni narożnik skrzyżowania z ul. 11 Listopada, droga dla rowerów zostanie otwarta. Przez cały czas przejście dla pieszych po północnej stronie ulicy będzie utrzymane. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do wiosny 2018 roku.

Prace przy budowie metra | Urząd Miasta
Prace przy budowie metra | Urząd Miasta
Prace przy budowie metra | Urząd Miasta

Utrudnienia na torach

Od piątku, 16 czerwca godz. 22 do poniedziałku, 19 czerwca do godz. 6 zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez torowisko tramwajowe w ciągu Okopowej na skrzyżowaniu z Powązkowską. "Jadąc z ul. Powązkowskiej nie będzie można przejechać przez tory, żeby skręcić w lewo w kierunku Ronda Zgrupowania AK "Radosław". Objazd w tej relacji będzie odbywał się ulicami: Burakowska – Parysowska – al. Jana Pawła II. Nie będzie można także skręcić w lewo z Okopowej (jadąc od centrum) w Powązkowską. Objazd w tej relacji będzie odbywał się przez Rondo Zgrupowania AK "Radosław". Utrudnienia związane są z remontem przejazdu przez torowisko tramwajowe" – informuje miasto.

Prace na Okopowej
Urząd Miasta

ran/mś

Trasa z Warszawy do Poznania będzie wyremontowanaTVN 24
wideo 2/3