Poznański na stażu w tygodniku. "Proponował artykuły o kanibalizmie"

Warszawa

tvnwarszawa.plPoznański był na stażu w Polityce

Tygodnik "Polityka" poinformował, że Kajetan Poznański, poszukiwany w sprawie brutalnego mordu, był stażystą w ich redakcji. "Tematy proponowanych (przez niego-red.) artykułów odnosiły się do historii kanibalizmu" – poinformowali przedstawiciele czasopisma.

Jak się okazuje, redakcja dysponuje konspektami tekstów Kajetana Poznańskiego. "Redakcja przekaże je policji i prokuraturze. Jak się okazuje, podejrzany o brutalne morderstwo Kajetan Poznański był kilka lat temu na stażu w naszej redakcji" – poinformowało czasopismo na Twitterze.

"Osobliwe tematy"

Dlaczego redakcja przekaże materiały do dyspozycji organów ściągania? Według nich, odnalezione prace Poznańskiego mogą pomóc śledczym w budowie portretu psychologicznego poszukiwanego.

"Tym bardziej, że na różne sposoby tematy proponowanych artykułów odnosiły się do historii kanibalizmu, a tezy były dość osobliwe" – napisała redakcja.

Poznański studiował dziennikarstwo i filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Jak już pisaliśmy, Kajetan Poznański interesował się postacią fikcyjnego seryjnego mordercy Hannibala Lectera, bohatera książki Thomasa Harrisa. Napisał nawet wiersz na jego cześć.

Ciało z obciętą głową

27-letni bibliotekarz jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety, do którego doszło na początku lutego. W jednym z mieszkań przy ul. Potockiej na Żoliborzu, wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało pozbawione głowy. Tę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie lokum na Żoliborzu.

Według ostatnich informacji Poznański miał być widziany na Dworcu Centralnym. Jeszcze przed wyjazdem z Warszawy do Poznania podejrzany miał wziąć pożyczkę w wysokości 15 tysięcy złotych.

Kajetan Poznański widziany na Dworcu Centralnym
TVN 24

jb/ran