Poznaj tajemnice kranówki

Warszawa

Urząd MiastaMPWiK zachwala wodę z kranów

Czy kranówkę mogę pić bez przegotowania? Czy woda w Warszawie bogata jest w minerały? Te pytania na pewno nadal zadaje sobie wielu warszawiaków. Wodociągowcy przygotowali ściągawkę, gdzie tych rzeczy można się dowiedzieć.

Pytania o jakość kranówki zadają sobie zarówno młodsi jak i starsi. Dlatego w grudniu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wystartowało z nową odsłoną kampanii informacyjnej, która ma przekonywać mieszkańców aglomeracji warszawskiej do picia wody z kranu. Uruchomiły stronę www.warszawskakranowka.pl.

Jak uzdatniana jest woda

"Z pomocą grafik pokazano krok po kroku jak wygląda proces uzdatniania wody od ujęcia spod Wisły lub z jeziora Zegrzyńskiego do chwili, gdy trafi do domów warszawiaków. Pokazano czym różni się instalacja wewnętrzna od sieci wodociągowej MPWiK, przypomniano o obowiązkach właścicieli i zarządców budynków oraz poradzono o czym powinniśmy pamiętać, żeby z naszego kranu płynęła woda o najwyższej jakości" – podają wodociągowcy.

Jak dostarczana jest woda
MPWiK

Są też informacje o dotyczące zdrowego odżywiania.W planach MPWiK są również zakładki ze zdjęciami oraz kolejne działy z poradami oraz przydatnymi informacjami dotyczącymi wody dostarczanej przez wodociągi warszawskie.

ZOBACZ JAK BURMISTRZ OCHOTY DELEKTOWAŁA SIĘ KRANÓWKĄ:

Burmistrz Ochoty: Woda z kranu jest czysta i bezpieczna
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

ran/mś