Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Poznaj smak włoskiej miłości

Warszawa

| Turkish Land ForcesMarek Torzewski - fot

Jeśli macie ochotę na nastrojową włoską muzykę o miłości, to ta płyta jest dla Was. Nagrał ją znany śpiewak operowy Marek Torzewski. W "Rytmie Miasta" opowiada o tym, dlaczego język włoski jest idealny do mówienia o uczuciach. - Włoskie przeboje mają to do siebie, że są w 90 proc. o miłości. Na płycie znaleźć można największe przeboje włoskiej muzyki popularnej – opowiada śpiewak operowy Marek Torzewski.Włosi potrafią mówić o uczuciach

Wszystkie utwory na płycie "L'Amore" wykonane są po włosku.

- Język włoski ma w sobie coś wyjątkowego. Samo powiedzenie "Ti amo" albo "Amore" wszystko mówi i nie trzeba nic dodawać – podkreśla Torzewski. – Włosi potrafią pięknie mówić i śpiewać o miłości. Mają zręczność w przekazywaniu uczuć – dodaje.

Na płycie znalazł się m.in. jeden z największych przebojów Domenico Modugno "Lontananza".

- To piosenka mówiąca o tym, że rozstanie może jak wiatr ugasić mały płomień miłości, a rozniecić wielki. To przewodni utwór na płycie – mówi żona śpiewaka Barbara Torzewska.

myk