Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Poziom wody w Wiśle poniżej metra. Problem dla statków

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNiski poziom wody w Wiśle

W Warszawie panują upały, a poziom wody w Wiśle spadł poniżej 100 centymetrów. To powoduje utrudnienia w kursowaniu statków do Serocka.

Temperatura w stolicy sięga ok. 30 stopni Celsjusza. Urzędnicy radzą, by chować się przed słońcem i pić dużo płynów. Na ulicach stolicy stanęły kurtyny wodne.

We znaki zaczyna dawać się niski poziom wody w Wiśle.

- Wodowskaz przy komisariacie policji rzecznej wskazuje, że poziom wody spadł poniżej 100 centymetrów - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższych dniach będzie jeszcze opadał. W sobotę ma wynieść 98 centymetrów, w niedzielę 96 cm, a w poniedziałek 94 cm.

Przesunięty przystanek

Taki stan utrudnia żeglugę z Warszawy do Serocka.

"Z powodu zbyt niskiego poziomu wody statek będzie wypływał z Żerania" - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. Próg w żerańskiej śluzie mógłby się okazać nie do pokonania.

"W dniach 3-5 lipca statek do Serocka będzie zabierał pasażerów ze Śluzy Żerań, na wysokości przystanku autobusowego Zakłady Zbożowe 02 przy ul. Płochocińskiej" - wyjaśnia ZTM.

Pasażerowie, którzy mają wykupione bilety na rejsy w tych dniach, zostaną dowiezieni na Żerań bezpłatnym autobusem, który będzie odjeżdżał z przystanku Torwar 04 o godz. 9.00.

SPRAWDŹ PROGNOZĘ POGODY NA TVNMETEO.PL.

Pogoda na najbliższe dni
TVN Meteo

ZOBACZ TEŻ, JAK DZIAŁAJĄ KURTYNY WODNE W WARSZAWIE:

Tak działają kurtyny
TVN 24

ran/lulu