Pożegnali ikarusy paradą. "Łza się w oku zakręciła"

Najnowsze

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plParada ikarusów

31 grudnia ikarusy wróciły na chwile na stołeczne ulice. We wtorek w samo południe przejechały w pożegnalnej paradzie przez Warszawę – Niejednemu pasażerowi łza w oku się zakręciła – mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

- Ikarusy zostały w godny sposób pożegnane przez warszawiaków. Na start parady na placu Bankowym stawiły się tłumy. Były całe rodziny. Starsi opowiadali młodszym o tych zasłużonych autobusach, a młodsi robili pamiątkowe zdjęcia - opowiada Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Autobusy przejechały z pl. Bankowego Senatorską, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, następnie Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, al. Zieleniecką, Zamoyskiego, Lubelską do Dworca Wschodniego. Po krótkim postoju kontynuowały jazdę ulicami: Żupniczą, Chodkowską, Mińską, Dwernickiego, Wiatraczną, al. Stanów Zjednoczonych, mostem Łazienkowskim, al. Armii Ludowej, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II, Popiełuszki, Słowackiego, Włościańską do pętli Metro Marymont.

Ikarusy wożą również mieszkańców na koncert sylwestrowy, który w tym roku zorganizowany został na błoniach Stadionu Narodowego.

Do 3 w nocy będą obsługiwały specjalną linię 280, kursującą co 10 minut na trasie: Metro Ratusz Arsenał – Al. Solidarności – Jagiellońska – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – Dw. Wschodni (Lubelska).

SPRAWDŹ KOMUNIKACJĘ W SYLWESTRA

lata/roody