Pożar w domu opieki. Ewakuacja, śmigłowiec w akcji

Warszawa

TVN24Pożar domu opieki

W domu opieki w Henryszewie k. Żyrardowa (woj. mazowieckie) wybuchł pożar. Ewakuowano ponad 50 osób, a do akcji zadysponowano trzy śmigłowce oraz osiem zastępów straży pożarnej. Zdjęcia z miejsca zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @danmar.

- Zgłoszenie o pożarze w domu opieki społecznej w Henryszewie otrzymaliśmy po godzinie 9.30. Konieczne było przeprowadzenie ewakuacji - dotyczyła ponad 50 starszych osób - poinformował w rozmowie z Kontaktem24 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Trwa dogaszanie

Jak informował o godzinie 10.30 na antenie TVN24 Krzysztof Tryniszewski ze straży pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, pożar jest opanowany. -W tej chwili działania polegają na dogaszaniu pomieszczeń na poddaszu. Wszystkie osoby ewakuowane były poza zasięgiem tego zagrożenia - mówił strażak.- W obiekcie przebywały osoby starsze i ich stan zdrowia był różny. Były też osoby leżące. Jedna osoba była w gorszym stanie niż pozostali. Ona w pierwszej kolejności została odwieziona do szpitala - tłumaczył Tryniszewski.

Jak dodał, systematycznie dojeżdżają karetki. Pensjonariusze są odwożeni do szpitali w okolicy Grodziska Mazowieckiego i Warszawy. - Mamy również rozstawiony namiot, w którym osoby ewakuowane mogą przebywać pod opieką ratowników medycznych i oczekiwać na przyjazd kolejnych karetek - powiedział.

Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Czytaj także na Kontakcie24