Pożar w domu na Żoliborzu. Policjanci ewakuowali mieszkańców

Warszawa

| Kontakt 24Pożar kamienicy przy Pogonowskiego

W niedzielę nad ranem wybuchł pożar na poddaszu domu wielorodzinnego na Żoliborzu. Konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku. Nikt nie został ranny.

Pierwszą informację o pożarze i film z akcji gaśniczej otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Pożar budynku na ul. Pogonowskiego 32. Policjanci z Żoliborza uratowali 9 osób i psa z pożaru kamienicy przed przyjazdem straży pożarnej. Wynieśli osoby z zadymionego budynku, w tym dwójkę małych dzieci, okrywając je swoimi mundurami. Następnie wyprowadzili starsze osoby przez zadymione pomieszczenia, wszystko działo się około godziny 5:30" - pisał Reporter 24.

Informację o ewakuacji mieszkańców budynku potwierdziła policja. - O godzinie 5.40 zostaliśmy wezwani do pożaru. Dwie załogi patrolowe wyprowadziły z budynku 10 osób, zanim na miejsce dotarli strażacy - mówił Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

W gaszeniu pożaru brało udział sześć zastępów straży pożarnej. - Po przyjeździe na miejsce stwierdzone zostało silne zadymienie. Ogień został zlokalizowany przy pomocy drabiny. Konieczne było wycięcie otworu w dachu, przez który gaszony był pożar - informuje Leszek Borlik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

I dodaje, że ogień nie rozprzestrzenił się na część mieszkalną budynku. Po zakończeniu akcji gaśniczej, mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

kk/gp