Pożar w bloku przy Bonifacego. Ewakuowano 50 osób

Warszawa

TVN24Pożar w bloku na Bonifacego

W sobotę doszło do pożaru w jednym z bloków mieszkalnych w pobliżu skrzyżowania ul. św. Bonifacego z ul. Sobieskiego. Ogień wybuchł w pomieszczeniach piwnicznych. W budynku było duże zadymienie, dlatego ewakuowano około 50 osób. Odcięto prąd i wodę. Pierwszą wiadomość o pożarze oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ewakuowani mieszkańcy bloku wrócili do swoich mieszkań.

- W chwili odjazdu strażaków nadal odcięte były wszystkie media w lokalach. Jednakże administrator budynku wezwał na miejsce fachowców, którzy mieli jak najszybciej z powrotem podłączyć wodę, prąd i ogrzewanie do mieszkań - powiedział nam po godzinie 21 asp. Grzegorz Trzeciak ze stołecznej straży pożarnej.

Odcięte media

- Pożar został ugaszony. Spaleniu uległy cztery boksy piwniczne - poinformował przed godziną 19 asp. Trzeciak. W sumie ewakuowano 50 osób. - Część z nich udała się do bliskich, a część nadal przebywa w podstawionym przez MZA autobusie - dodał strażak.

Mieszkańcy musieli opuścić swoje domy na kilka godzin. - W piwnicy spaleniu uległa instalacja elektryczna oraz przepaliły się rury wodociągowe. Obecnie w części mieszkań nie ma ani prądu, ani wody - mówił strażak.

Pożar w piwnicy

Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej około godz. 16.35.

– Palą się pomieszczenia piwniczne w 10-piętrowym bloku przy ul. Św. Bonifacego. W budynku odcięto prąd, w akcji gaśniczej uczestniczą cztery zastępy strażaków – powiedział Kontaktowi 24 Grzegorz Mszyca z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej.Jak zaznaczył, z bloku ewakuowano wówczas sześć osób, które przebywały na parterze. - Trwa oddymianie ciągów komunikacyjnych w budynku. Ponieważ jest bardzo duże zadymienie w piwnicach, na razie nie jesteśmy w stanie określić, jak duża powierzchnia została objęta pożarem - informował strażak.

Czytaj także w serwisie Kontakt 24

Pożar w bloku na Bonifacego
shadow / Kontakt24

aka/aw//jb/b