Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Pożar pustostanu na Targówku. Jedna osoba nie żyje

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPożar na Targówku

W domu jednorodzinnym na Targówku wybuchł pożar. Podczas przeszukania pogorzeliska strażacy znaleźli zwęglone ciało kobiety.

Do zdarzenia doszło w budynku przy ulicy Bukowieckiej. Jak podał Wojciech Kapczyński z biura prasowego straży pożarnej, zgłoszenie o pożarze wpłynęło po godzinie 9.

- To pożar domu rodzinnego, pustostanu - poinformował. I dodał, że po przybyciu służb na miejsce stwierdzono otwarty pożar całego budynku w rozwiniętej fazie.

Przedstawiciel straży poinformował, że w wyniku pożaru zginęła jedna osoba. - Podczas przeszukania pogorzeliska strażacy znaleźli zwęglone ciało kobiety - powiedział Kapczyński.

Jak podała Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, w pożarze ucierpiał też 43-letni mężczyzna. Z poparzeniami trafił do szpitala.

"Z domu unosił się obfity dym"

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, który informował po godzinie 10, że pożar został opanowany. - Tli się jednak źródło ognia, bo z domu unosi się obfity dym. Strażacy starają się tam dotrzeć - relacjonował.

Z naszą redakcja skontaktował się też Paweł, który pomagał w ewakuacji jeszcze przed przybyciem strażaków. - Pożar był straszliwie rozwinięty. Wszedłem do środka razem ze strażnikiem miejskim. Udało się uratować dwie osoby, choć jedna z nich jest bardzo poparzona – opowiadał nam. - Całą koszulkę mam w kroplach papy - dodał.

Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. Są utrudnienia. Ulica Bukowiecka od budynku numer 24 jest nieprzejezdna.

ab/pm