Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Pożar przy Grochowskiej. Ewakuowano dwie osoby

Najnowsze

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plPożar na Pradze Południe

Do pożaru piwnicy doszło po godz. 15 w kamienicy przy ul. Grochowskiej. Strażacy musieli ewakuować dwie osoby.

- Paliła się piwnica w kamienicy przy Grochowskiej 288. Było bardzo duże zadymienie.

Dym dostał się do mieszkania na II piętrze. Starsi państwo mieli odcięta drogę ucieczki przez klatkę schodową – relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pracują dwa zastępy strażackie. Strażacy weszli do mieszkania po drabinie. – Sprowadzili dwie osoby po schodach przykładając im maski do twarzy – dodaje Zieliński.

Przyjechała także ekipa pogotowia ratunkowego. Zablokowany jest jeden pas Grochowskiej w stronę Targowej.

We wtorek palił się "Pekin"

To kolejny pożar na Pradze Południe w tym tygodniu. We wtorek na ranem na osiedlu Przyczółek Grochowski spaliła się część ocieplanego właśnie budynku. Dwa mieszkania są spalone, a trzy nadpalone. W pięciu kolejnych są osmalone okna. Doszczętnie spłonął też sklep, który znajdował się w przejściu.

Lokatorzy mieli problemy z wydostaniem się z mieszkań. Straż ewakuowała 5 osób.

Pożar na Przyczółku GrochowskimTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

b//ec