Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Pożar przy Andersa. "Mieszkańcy skarżą się na złe samopoczucie"

  TVN Warszawa

  Pożar w bloku przy AndersaTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2

  Na klatce schodowej bloku na Muranowie zapaliła się skrzynka z przewodami elektrycznymi. Jak relacjonuje nasz reporter, mieszkańcy budynku skarżą się na złe samopoczucie z powodu silnego zadymienia.

  Do pożaru doszło w budynku przy Andersa 16.

  - Na korytarzu paliła się skrzynka elektryczna. Na miejscu były trzy zastępy straży pożarnej - informuje starszy kapitan Robert Wronka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

  Ogień został już ugaszony, trwa wietrzenie budynku.

  Złe samopoczucie

  - Na miejscu nadal jest straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie gazowe. W bloku nie ma na razie prądu - opisuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

  Dodaje też, że mieszkańcy budynku skarżą się na złe samopoczucie. - Podczas pożaru doszło do silnego zadymienia. W budynku unosiły się kłęby gryzącego, toksycznego dymu. Kilka osób gorzej się poczuło. Na Andersa przyjechały w sumie trzy karetki pogotowia. Te osoby są teraz pod opieką ratowników medycznych, którzy podają im tlen z aparatów tlenowych - informuje.

  Straż pożarna poinformowała nas o jednej osobie, która podtruła się dymem i została zabrana do szpitala. Jednak jak podaje nasz reporter, liczba ta może wzrosnąć.

  kk/pm