Pożar pod Warszawą. "Z domu zostały jedynie ściany"

Warszawa

blackdevil81 / Kontakt24Pożar w Klaudynie

Doszczętnie spłonął dom mieszkalny i budynek gospodarczy, a pustostan stojący w pobliżu został nadpalony w trakcie pożaru w Klaudynie pod Warszawą. Jak poinformował rzecznik straży, z domu zostały jedynie ściany. Zdjęcie płonącego budynku zamieścił w Kontakcie 24 @blackdevil81.

- Z niewiadomych przyczyn zapalił się drewniany budynek mieszkalny ze styropianowym obiciem. Od niego ogień rozprzestrzenił się na sąsiedni budynek gospodarczy z maszynami, a także na drewniany pustostan - poinformował bryg. Michał Starnowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie-Zachód. Pierwsze informacje, które do nas docierały, mówiły jedynie o pożarze budynku gospodarczego.

14 zastępów w akcji

Jak relacjonował strażak, kiedy 14 zastępów dotarło na miejsce, cały budynek mieszkalny był już w ogniu. Mieszkańcy zdążyli się jednak wcześniej ewakuować. Udzielono im profilaktycznej pomocy.

Nie oszacowano jeszcze strat. - Budynek mieszkalny i gospodarczy spłonęły doszczętnie. Z domu zostały jedynie ściany - powiedział bryg. Starnowski. Dodał, że trwa jeszcze dogaszanie i rozbiórka budynków.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

aw/mtom