Pożar na stacji Młociny

Warszawa

fot

Wcześnie rano na stacji metra Młociny zapaliła się instalacja uziemiająca. Pasażerowie zostali ewakuowani. Przez ponad godzinę stacja była zamknięta. Po godz. 8.30 udało się wznowić ruch, ale między Młocinami a Słodowcem składy jeszcze do godz. 10.30 kursowały wahadłowo.

- Odezwał się alarm przeciwpożarowy. Musieliśmy więc ewakuować stację – poinformował Krzysztof Malawko, rzecznik Warszawskiego Metra. Na miejsce wezwano straż pożarną.

- Około godziny 7:11 zostaliśmy poinformowani o zwarciu instalacji na stacji metra Młociny. Pożar zauważono na monitoringu. Na miejsce pojechały dwa zastępy straży pożarnej. Stacja jest zamknięta do odwołania - wyjaśniał Grzegorz Trzeciak ze straży pożarnej.

Poważne utrudnienia

Składy kursowały od stacji Kabaty do stacji Słodowiec. – Tu niestety są tylko dwa tory do zawracania, więc pociągi kursują z opóźnieniem – wyjaśniał rzecznik metra. Z kolei od stacji Słodowiec do stacji Wawrzyszew wprowadzono ruch wahadłowy.

Około godz. 8.30 stacja Młociny została otwarta, ale nadal są utrudnienia. - Wydłużyliśmy ruch wahadłowy na trasie Słodowiec - Młociny. Tam na drugim torze trwa naprawa uszkodzeń po pożarze - tłumaczy Malawko.

Wstępnie metro informowało, że prace mogą zakończyć się po godz. 9. Później, że naprawa może potrwać nawet do godz. 12.

Normlany ruch udało się przywrócić około godz. 10.30.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Niewielki, ale uciążliwy pożar

Przyczyną kłopotów była instalacja uziemiająca. - Ona się nie tyle zapaliła, co tliła się izolacja. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, musieliśmy jednak zastosować takie środki: ewakuować pasażerów i zamknąć stację. To nie był duży, ale niestety uciążliwy pożar - mówi rzecznik Metra.

Przesiadają się do autobusów

Pasażerowie, którzy zostali ewakuowani ze stacji Młociny ruszyli do autobusów. - Pasażerowie mogą dojechać do najbliższej stacji - Wawrzyszew autobusami linii 156 i 184 - podpowiadał pracownik infolinii Zarządu Transportu Miejskiego.

fot
fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Czytaj także na Kontakcie 24

par