Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Pożar mieszkania w Piasecznie po zwarciu instalacji

Warszawa

Gman / Kontakt 24Pożar mieszkania w Piasecznie

W jednym z bloków przy Kusocińskiego w Piasecznie doszło do pożaru mieszkania. Na miejscu pracowały cztery zastępy państwowej straży pożarnej i jeden zastęp ochotników. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło po godzinie 9. - Miał miejsce pożar mieszkania na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do nas o 9.20 od sąsiadki tego lokalu - powiedział nam Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Straży w Piasecznie. Jak dodał, na miejscu pracowały cztery zastępy państwowej straży pożarnej wyposażonej w podnośnik i jeden zastęp straży ochotniczej.

Jedna osoba poszkodowana

- Wewnątrz mieszkania znajdowała się jedna osoba. Strażacy wyprowadzili ją z lokalu, udzielili pierwszej pomocy i przekazali ratownikom pogotowia. Osoba ta została jednak na miejscu, nie zabrano jej do szpitala - opisuje Darmofalski. Akcja straży trwała ponad godzinę. Po ugaszeniu pożaru oddymiono mieszkanie i klatkę schodową. Nikt (poza wspomnianą osobą z płonącego lokalu) nie został ewakuowany. Prawdopodobną przyczyną całego zajścia - jak mówi rzecznik - było zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar mieszkania w Piasecznie
Gman / Kontakt 24

kw/r