Pożar lokomotywy pod Warszawą. Pięć pociągów zatrzymanych

Warszawa

TVN24Pożar lokomotywy pod Warszawą

W Błoniu pod Warszawą zapaliła się lokomotywa pociągu towarowego. Sytuacja została opanowana przez strażaków, ale na trasie wstrzymano ruch pociągów. Po godzinie 15.00 przywrócono ruch na jednym torze. Zdjęcie z miejsca zdarzenia wysłał na Kontakt 24 internauta Kamil.

- O godz. 14.10 maszynista prowadzący skład towarowy z Warszawy Wschodniej w kierunku Tarnowskich Gór zauważył, że lokomotywa, którą prowadził w ramach składu - nie była to lokomotywa, która prowadzi pociąg - zapaliła się. Maszynista natychmiast powiadomił odpowiednie służby - poinformował Robert Kuczyński, rzecznik prasowy PKP PLK.

Jak dodał, strażakom udało się opanować pożar, ale ze względu na bezpieczeństwo, ruch na trasie Warszawa-Poznań był wstrzymany. Zatrzymano trzy pociągi.

Pięć pociągów zatrzymanych

Jak poinformował redakcję Kontaktu 24 rzecznik, o godz. 15.41 ruch pociągów na jednym torze na linii Warszawa-Poznań został wznowiony.

Wcześniej zatrzymano pięć pociągów kursujących na trasie: Warszawa Wschodnia - Gdynia, Białystok - Szczecin, Warszawa - Berlin, Lublin - Bydgoszcz oraz pociąg podmiejski Kolei Mazowieckich Warszawa Zachodnia - Łowicz.

Na drugim torze wciąż stoi lokomotywa. - Będzie dokonana inspekcja lokomotywy i zdecydujemy czy skład będzie można odholować - wyjaśnił rzecznik.

Jak poinformował o godz. 15.41 ruch pociągów na jednym torze na linii Warszawa-Poznań został wznowiony.

Czytaj także na Kontakcie 24

Related content