Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Pożar kamienicy przy Targowej

TVN Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plPożar kamienicy przy Targowej

Przed godz. 15 wybuchł pożar w zabytkowej kamienicy przy ul. Targowej 14. Spaliło się poddasze oraz dach budynku. Sześciu mieszkańców zostało ewakuowanych.

To kolejny pożar kamienicy na Pradze w ostatnich tygodniach. Tym razem ogień wybuchł na poddaszu budynku przy ul. Targowej 14. - Ta część budynku jest najprawdopodobniej pustostanem. Nikt tam nie mieszka - powiedziała tvnwarszawa.pl Edyta Adamus ze stołecznej policji.

Ewakuowano sześć osób

Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej.

- Ogień udało się szybko ugasić, jednakże zadymienie było na tyle duże, że musieliśmy ewakuować sześciu mieszkańców kamienicy - relacjonował po godz. 16 Artur Laudy ze stołecznej straży pożarnej.

Samochody straży pożarnej blokowały ulicę w stronę Dworca Wileńskiego. Tworzyły się korki w al. Zielenieckiej i na ul. Targowej.

Kamienica powstała w latach 1899-1902. W 2010 roku została wpisana do rejestru zabytków. To bardzo nietypowy budynek, ponieważ posiada aż cztery wewnętrzne podwórka.

Seria pożarów na Pradze

Do ostatniego dużego pożaru doszło na Pradze Północ 16 marca. Spłonęło wówczas poddasze kamienicy przy ul. Brzeskiej 5. Ewakuowano setkę osób.

W styczniu natomiast paliła się kamienica przy ul. Inżynierskiej 3, w której znajdował się m.in. znany klub Sen Pszczoły. Pożar był na tyle poważny, że wszystkie stropy zostały wypalone. Pozostał jedynie sam szkielet.

Serii pożarów na Pradze przygląda się prokuratura. Śledczy nie wykluczają, że mogą być one efektem działalności piromana.

su/b

Pożar kamienicy na Pradze Południe
targeo.pl