Pożar kamienicy na Woli. Mieszkańcy ewakuowani

Najnowsze


Palił się dach kamienicy przy ulicy Prądzyńskiego 23b. Mieszkańcy opuścili budynek. Dwie osoby zostały poszkodowane. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informacje potwierdziła policja. - Palił się dach dwupiętrowej kamienicy. Mieszkańcy zostali ewakuowani - poinformowała Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji.

Straż pożarna doprecyzowała, że ewakuowano 10 osób. - Dwie z nich zostały poszkodowane. Mężczyzna ma poparzone stopy, kobieta zasłabła prawdopodobnie w wyniku zbyt dużych emocji. Są pod opieką pogotowia ratunkowego - poinformował rzecznik straży pożarnej st. kpt. Karol Kierzkowski.

Na miejscu jest straż pożarna i policja, która zabezpiecza teren.

- Na miejscu jest 35 strażaków i 9 wozów. Poddasze było całe w ogniu - mówił Kierzkowski.

Dach do rozbiórki?

- Na pewno będą duże zniszczenia. Eksperci po ugaszeniu będą musieli ocenić stan kamienicy. Wszystko wskazuje na to, że dach będzie do rozbiórki - dodał.

Na miejscu oprócz służb ratunkowych są przedstawiciele Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

- Prowadzimy działania na miejscu. Mieszkańcy zebrali się w bezpiecznym miejscu ewakuacji. Poinformowany został zarządca budynku, którym jest PKP. Czekamy na zakończenie akcji strażaków i decyzję nadzoru budowlanego - poinformował Artur Adamiak, dyżurny centrum zarządzania kryzysowego.

- Na miejscu jest też dyrektor PKP Nieruchomości, który zaoferował pomoc. Zobowiązał się do zakwaterowania mieszkańców w razie takiej potrzeby - dodał Adamiak.

Warszawa ul.Prądzynskiego pożar poddasza w budynku mieszkalnym 3 kondygnacyjnym.Na miejscu 35 strażaków i 9 samochodów #ObudźCzujność— Straż Pożarna (@Kw_PSP_Wwa) 30 października 2016

Redakcja Kontaktu 24 otrzymuje również zdjęcia i filmy z pożaru. Widać na nich ogromne płomienie i dym.

- Ogromny pożar na Woli. Widać dym i odbijające się płomienie. Karolkową pojechały 3 zastępy straży. Z okna na Kolejowej widziałem kłęby dymu. Przez chwilę widziałem odbijające się pomarańczowe płomienie - relacjonował Andrzej, który zaalarmował Kontakt 24.

Pożar na WoliKontakt 24/ Michał
Pożar na WoliKontakt 24/ Ja1

md/sk

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ Widz