Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Pożar fabryki styropianu opanowany

Najnowsze

TVN24 | tvn24 Pożar w Łochowie

Spłonęła fabryka styropianu w Łochowie, 60 km od Warszawy. Pożar dogasza 36 zastępów straży pożarnej. Słup dymu było widać z odległości kilku kilometrów.

Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło kilka minut przed godziną 9 rano. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Jak powiedział kpt. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej, na miejscu wciąż trwają prace gaśnicze. - Sytuacja pożarowa jest już jednak opanowana - powiedział. Obecnie trwa dogaszanie ognia.

Jak powiedział Kierzkowski, może to potrwać od kilku do kilkunastu godzin. Wiele zarzewi ognia może znajdować się pod zawalonym stropem hali.

- Pożar dogasza 36 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej, także z sąsiednich powiatów. Na miejscu są również dwie jednostki do wytwarzania piany z Warszawy i Siedlec. - powiedział Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej.

Straż zaleca zamykanie okien

Z uzyskanych informacji wynika, że jest to hala produkcyjno-magazynowa o wielkości 10 tys. metrów kwadratowych. Strażacy apelują do okolicznych mieszkańców, aby unikali przebywania w pobliżu hali. Zalecają także zamykanie okien w okolicznych domach.

- Będziemy sprawdzali, czy toksyczne produkty spalania nie rozprzestrzeniają się - powiedział Kierzkowski. Jak dodał, na miejscu cały czas pracuje sztab, który na bieżąco monitoruje sytuację. Wiadomo, że dym jest toksyczny, jednak wiejący z zachodu wiatr przesunął chmurę dymu nad tereny zalesione.