Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Pożar domu na Bemowie. "Trudna akcja, niska temperatura"

  TVN Warszawa

  Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plPożar domu jednorodzinnego na Bemowie

  W domu jednorodzinnym przy ul. Kontuszowej na Bemowie doszło do pożaru. Strażacy walczyli z ogniem przez cała noc. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Pożar dwupiętrowego domu jednorodzinnego wybuchł w niedzielę po godz. 22. W poniedziałek rano wciąż trwało jego dogaszanie. Na miejscu pracowało w sumie 15 zastępów straży pożarnej.

  - Akcja była utrudniona ze względu na niską temperaturę i słabe ciśnienie w wężach. Dodatkowo wykonujemy prace gaśnicze na dachu, co jest również bardzo niebezpieczne, ponieważ jest ślisko - poinformował w poniedziałek rano st. asp. Leszek Borlik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

  Jak dodał, trwały pracę rozbiórkowe dachu. Nie ma osób poszkodowanych, dwie rodziny zostały ewakuowane.

  "Noc u sąsiadów"

  W poniedziałek rano na miejscu był Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Pożar wybuchł przy wąskiej uliczce, która jest całkowicie zablokowana przez służby. Teraz strażacy usuwają dach, przelewają budynek w obawie przed wznieceniem ognia. Wkrótce będą musieli specjalistycznym sprzętem odpompować wodę z domu, żeby tam nie zamarzła - relacjonował. Jak dodał, zarówno cały dom jak i teren dookoła niego pokryty jest grubą warstwą lodu.

  W sprawie ewakuowanych osób zadzwoniliśmy do urzędu dzielnicy Bemowo. - Otrzymałem informację o ewakuacji sześciu osób. Te dwie rodziny noc spędziły u sąsiadów. Powiadomiliśmy ich, że mogą spodziewać się pomocy z naszej strony lub od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Muszą się po prostu do nas zgłosić - poinformował nas Marek Lipiński, burmistrz dzielnicy Bemowo.

  Pożar domu jednorodzinnego na Bemowie
  Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl
  Pożar domu jednorodzinnego na Bemowie
  orzech /Kontakt 24

  Czytaj też na Kontakcie 24

  ło/b