Najnowsze

Pożar domku letniskowego. "Nie było szans, by kogoś uratować"

Najnowsze

Tragiczny pożar
Tragiczny pożarTVN24
wideo 2/2

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę nad ranem w Wilczkowicach Dolnych w województwie mazowieckim. W pożarze domku letniskowego zginęły trzy osoby. - Były bardzo duże płomienie, bardzo wysokie - tłumaczył st. kpt. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej.

- Straż pożarna otrzymała informację o pożarze w Wilczkowicach Dolnych w powiecie kozienickim przed godziną czwartą - relacjonował Kierzkowski na antenie TVN24.

- Na miejscu pojawiło się pięć samochodów gaśniczych i 20 strażaków. W chwili dojazdu strażacy zastali bardzo rozwinięty pożar. Działania ograniczały się do ugaszenia tego pożaru i przelewania pogorzeliska - wyjaśniał.

"Nie było szans, żeby kogoś uratować"

- I to właśnie w tym pogorzelisku strażacy odnaleźli trzy ciała. Prawdopodobnie dwójki dzieci i kobiety - poinformował Kierzkowski. Z kolei oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach młodsza aspirant Ilona Tarczyńska, powiedziała PAP, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż ofiary to 49-letnia mieszkanka Warszawy i jej dwóch wnuków - chłopcy w wieku trzech i pięciu lat, których zabrała na wypoczynek do domku letniskowego.

Jak relacjonował Kierzkowski, mimo że strażacy byli na miejscu po kilku minutach od momentu otrzymania zgłoszenia, ogień był zbyt silny, by było możliwe uratowanie znajdujących się w domku osób. - Nie było szans, żeby kogoś uratować - powiedział. - Były bardzo duże płomienie, bardzo wysokie - tłumaczył. Przyczyna pożaru nieznana Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Ma to wyjaśnić postępowanie policji i prokuratury. Domek letniskowy znajdował się na obrzeżach Wilczkowic Dolnych. Budynek spłonął doszczętnie. Kierzkowski wyjaśniał na antenie TVN24, w jaki sposób należy dbać o swoje bezpieczeństwo i chronić się przed pożarami.

- Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, również kiedy jesteśmy na wakacjach czy w domkach letniskowych, czy po prostu u siebie w domach, bo takich pożarów w obiektach mieszkalnych tylko na Mazowszu powstaje ponad cztery tysiące rocznie. A w całym kraju, rocznie, w wyniku pożarów i zatruć tlenkiem węgla traci życie blisko 500 osób, więc to jest bardzo ważne, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo, aby mieć czujkę dymu, czujkę tlenku węgla w swoich mieszkaniach, a także mieć sprawne instalacje, czy to jest elektryczna, czy gazowa, czy wentylacyjna, także kominowa. To jest podstawa naszego bezpieczeństwa - podkreślił.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

PAP,azb//now

Pozostałe wiadomości