Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Pożar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej

Warszawa


Spłonęła połowa ogromnej hali magazynowej w Wólce Kosowskiej. Od rana z pożarem walczyło 30 zastepów straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał. Konstrukcja hali się zawaliła, Wewnątrz były tekstylia i sprzęt AGD. Dogaszanie ognia może potrwać do wieczora.

Pożar w Wólce Kosowskiej
TVN24

Pożar wybuchł o godzinie 5.30 w Europejsko Azjatyckim Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej.

- Na miejscu jest 30 jednostek straży pożarnej. Pożar objął powierzchnię ok. 5 tysięcy metrów kwadratowych - relacjonował st. kpt. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej.

Połowa hali ocalała

Jak powiedział kpt. Mieczysław Pękala nadzorujący akcję, paliła się część hali, która łącznie obejmuje powierzchnię 10 tys. metrów. Pozostałą część obiektu ocaliła specjalna ściana odgradzająca ogień. Zaniepokojeni właściciele wynosili z niej towar i ustawiali go na zewnątrz budynku.

W hali znajdowały się magazyny, biura oraz kantor należące do kupców z Polski, Wietnamu, Indii oraz Turcji. Dach i konstrukcja hali runeły do środka. Po kilku godzinach akcji udało się opanować ogień. Strażakom pomógł nieco padający deszcz.

Toksyczny dym?

Nikt nie został ranny. Pogotowie odwiozło do szpitala jedynie kobietę, która zasłabła.

Dogaszanie pożaru jest utrudnione przez nagromadzenie w hali materiałów łatwopalnych - temperatura mogła sięgać nawet 1000 stopni Celsjusza.

Policja zaapelowała, aby mieszkańcy okolic nie otwierali okien, ponieważ istniało zagrożenie, że dym jest toksyczny. Na miejscu pracuje grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Warszawie. - Zajmują się pomiarami powietrza. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców - zapewnił Pękala.

To samo miejsce, co poprzednio

Mówi kpt
TVN24

W kompleksie handlowym w Wólce Kosowskiej hale płoneły także w 2009 i 2011 roku.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w związku z akcją gaśniczą, skrócono trasę linii autobusowej 721. Autobusy kończą bieg na pętli Wygoda.

Więcej filmów i zdjęć na Kontakcie24.

Czytaj także na tvn24.pl

Płoną hale magazynowe
TVN24
Pożar z pokładu Błękitnego24
TVN24

Materiały reporterów24:

tvn24/pap//b/roody