Powstaniec kończy 100 lat. Młodzi dziękują za wolność

Warszawa

Muzeum Powstania WarszawskiegoRaper Włodi zachęca do udziału w akcji

Powstaniec Warszawski generał Stefan Starba-Bałuk 15 stycznia kończy 100 lat. Z tej okazji Muzeum Powstania Warszawskiego zainicjowało akcję "Dziękujemy za wolność". Każdy chętny może złożyć życzenia generałowi i podziękować mu za jego walkę o wolność. Zrobili już to m.in. windsurferka Zofia Noceti-Klepacka i raper Włodi.

Na stronie muzeum na popularnym serwisie społecznościowym została uruchomiona specjalna aplikacja, dzięki której każdy użytkownik może dodać swoje podziękowania dla generała.

Można też pobrać kartę z podziękowaniami ze strony www.1944.pl/dziekujezawolnosc, wydrukować, zrobić sobie zdjęcie trzymając kartę przed sobą, a potem udostępnić na własnym profilu na portalu społecznościowym lub Instagramie. W tych przypadkach należy pamiętać o tagu #dziekujezawolnosc.

Podziękowania na wieżowcu

W najbliższych dniach w centrum Warszawy pojawią się także wolontariusze, którzy będą zachęcać przechodniów do udziału w akcji. Będą rozdawać karty z podziękowaniami, dzięki którym w ciągu kilku sekund będzie można złożyć życzenia. Życzenia dla generała będą wyświetlane na hotelu Marriott.

Do akcji zachęcają artyści i sportowcy m.in. windsurferka Zofia Noceti-Klepacka, raper Włodi, hip-hopowiec Koras i plastyk Przemek "Trust" Truściński. Spoty będzie można obejrzeć od 11 stycznia w internecie na kanałach Muzeum Powstania Warszawskiego i na ekranach w Tramwajach Warszawskich.

"Pokolenia może dużo łączyć"

Skąd pomysł na nazwę projektu? - Wolność jest jedną z tych wartości, które łączą pokolenia. Może być rozumiana na różne sposoby, ale jest tak samo ważna dla powstańców warszawskich, jak współczesnych artystów czy wreszcie dla młodego pokolenia Polaków. Podziękowanie generałowi za wolność za pośrednictwem aplikacji jest połączeniem tradycji z nowoczesnością. Chcemy pokazać, że wbrew pozorom te odległe od siebie pokolenia może dużo łączyć - tłumaczą organizatorzy akcji "Dziękuję za wolność".

ij/b

Zofia Noceti-Klepacka zachęca do udziału w akcji
Muzeum Powstania Warszawskiego