Powstanie nowy wał przeciwpowodziowy przy zoo

Warszawa

| APTN,PAPfot TVN Warszawa

Odetchną kierowcy i zwierzęta w zoo – Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na koncepcję i projekt rozbudowy Wybrzeża Helskiego. Niewykluczone, że droga zostanie poszerzona. Na pewno powstanie nowy wał przeciwpowodziowy przy zoo.

- To przetarg na koncepcję i projekt przebudowy. To znaczy, że to wykonawca zdecyduje, czy potrzebne jest poszerzanie tej drogi i w jaki sposób zabezpieczyć ją przed wysoką wodą. Wiemy jedynie, że wzdłuż Wybrzeża Helskiego powstanie dodatkowy wał przeciwpowodziowy - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka ZMID.

Wygodniej dla kierowców...

Wybrzeże Helskie ma być przebudowane na odcinku od ul. Okrzei do Jagiellońskiej. Kierowcy nie będą już podskakiwać na pofalowanej nawierzchni przy zoo.

Kiedy nastąpi przebudowa? Otwarcie ofert w przetargu na koncepcję odbędzie się 23 marca. Wykonawca będzie miał 18 miesięcy na skompletowanie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę. Dopiero wtedy zostanie ogłoszony kolejny przetarg, tym razem na budowę nowej jezdni Wybrzeża Helskiego.

...i dla zwierząt

Ulica przebiega obecnie po koronie wału chroniącego ogród zoologiczny. Przetarg przewiduje, że inwestycja uzyska I klasę zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Zwierzęta będą mogły spać już spokojnie i nikt nie będzie się zastanawiać nad uśpieniem ich w razie powodzi.

wp/par