Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Powstańcze pogrzeby i ślub na podwórku. Kręcą "Miasto44"

Najnowsze

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plKręcą Miasto44

Powstańcy wynoszą trumny z podwórka przy ul. Noakowskiego 10. Za nimi idzie ksiądz. Nagle wbiega para młoda z lekko podpitymi kompanami. Tak wygląda jedna ze scen filmu "Miasto44", która kręcona była w sobotę. Z kamerą uczestniczyliśmy w zdjęciach.

Pierwszy klaps na planie filmu w reżyserii Jana Komasy (reżysera "Sali samobójców" - red.) padł na początku maja. Zdjęcia mają potrwać do połowy sierpnia.

Film realizowany będzie nie tylko w stolicy. Sceny kręcone będą między innymi we Wrocławiu i Łodzi.

Symboliczne 63 dni

W sumie zaplanowano 63 dni zdjęciowych czyli dokładnie tyle, ile trwało powstanie. Aby przedstawić wygląd Warszawy z 1944 r., "zrekonstruować" na ekranie dawną stolicę, filmowcy użyją nowoczesnych technik komputerowych.

Premiera na Narodowym

Uroczysta premiera "Miasta44" ma odbyć się na Stadionie Narodowym 1 sierpnia 2014 roku, w 70. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Budżet filmu wynosi 24 mln zł. Polski Instytut Sztuki Filmowej wesprze produkcję "Miasta44" kwotą 6 mln zł - poinformował rzecznik PISF Rafał Jankowski.

Więcej o filmie przeczytasz tutaj.

W maju zdjęcia do filmu kręcone były na Pradze:

Kręcą film o PowstaniuTVN24

su/mz