Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Powstańcy zjedzą na koszt restauracji

Warszawa

Akcja w 14 restauracjachTVN 24
wideo 2/4

Do 1 sierpnia restauratorzy zapraszają wszystkich powstańców. W akcji "Stolik dla powstańca" bierze udział 14 restauracji na Starym i Nowym Mieście. Inicjatywę wspiera urząd dzielnicy Śródmieście.

We czwartek 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku hołd powstańcom oddadzą najważniejsze osoby w państwie: prezydent, premier, władze Warszawy, ale także tysiące zwykłych mieszkańców. W tym roku do obchodów włączyli się warszawscy restauratorzy w ramach akcji "Stolik dla powstańca". Przy zarezerwowanym stoliku powstaniec i jego opiekun mogą zjeść za darmo.

- Można przyjść ze znajomym lub kilkoma znajomymi. W ramach tej akcji proponujemy im (powstańcom - red.) posiłek i napój na nasz koszt - mówi Lilia Geworgian z restauracji Romantyczna.- Już mieliśmy ten zaszczyt i przyjemność dwukrotnie gościć powstańców. Jesteśmy im to winni. Oni poświęcali swoje życie, ryzykowali, więc my możemy im coś zaoferować, wręcz musimy - podkreśla Franciszek Rościszewski z restauracji Widokówka.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przyjść i zająć miejsce przy oznakowanym stoliku.

Restauracje uczestniczące w akcji "Stolik dla powstańca": Przy Zamku, La Dolce Vita, Romantyczna, Latem Bar&Restauracja, Zachcianek, Lapidarium Cafe, Gospoda Kwiaty Polskie, Stolica, Ciao Napoli, Widokówka, Przy Dunaju, U Pana Michała, Boruta, Enoteka Warszawska.

Milena Bobrowska, "Fakty w Południe" /em/b