Powstały cztery nowe stacje Veturilo

Warszawa

ZDMNowa stacja

Cztery nowe stacje Veturilo stanęły na terenie Wilanowa. Zainwestowała w nie dzielnica.

- Cieszy nas, że kolejne dzielnice dokładają swoją "cegiełkę" do rozbudowy systemu Veturilo. Dzięki temu kolejne obszary i osiedla mogą korzystać z miejskich rowerów – mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent miasta do spraw komunikacji rowerowej.

Nowe stacje powstały w ciągu ulicy Sobieskiego i alei Rzeczypospolitej, a także w Powsinie. Jedna z nich, "Opieńki-Maślaków", stanęła w pobliżu wejścia do Parku Kultury w Powsinie. Jak informują urzędnicy, to teraz najbardziej wysunięta na południe stacja Veturilo. Znajduje się również najbliżej Konstancina i stacji Konstancińskiego Roweru Miejskiego.

Ten system jest kompatybilny z Veturilo, więc można wypożyczać rower w jednym, a oddawać w drugim.Nowe stacje w Wilanowie:Al. Rzeczypospolitej – Oś KrólewskaSobieskiego – NałęczowskaPrzyczółkowa – PtysiowaOpieńki - Maślaków.

Największy system w Polsce

W Wilanowie jest 10 stacji Veturilo, a w całej Warszawie 355. Urząd przypomina, że Veturilo jest największym systemem rowerowym w Polsce i piątym największym w Europie. W systemie zarejestrowanych jest 600 tysięcy użytkowników, którzy tylko w tym roku wypożyczyli rowery ponad 5 milionów razy.

ran/mś

Od 1 marca rusza VeturiloTVN24
wideo 2/3