Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Poważne wypadki komunikacji miejskiej

Warszawa

| Eurosportfot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Rzecznik ZTM przyznał, że sobotni wypadek autobusu był jednym z najtragiczniejszych w stolicy. Niedługo później głos na formum tvnwarszawa.pl zabrali internauci. Przypomnieli, że takich wydarzeń było niestety o wiele więcej.

Ostatni większy wypadek (nie liczać stłuczek) to było bodajże wjechanie 117 na słupki po zderzeniu z samochodem na zjeździe z mostu Poniatowskiego w stronę Waszyngtona - napisał na forum tvnwarszawa.pl Kebe.

To wydarzenie miało miejsce prawie pięć lat temu. Wypełniony pasażerami autobus przeciął barkierki i wpadł na latarnię. Rannym pomagali policjanci, strażacy i lekarze. W sumie poszkodowanych było ponad 40 osób.

W grudniu 2008 roku w Konstancinie Jeziornie doszło do zderzenia autobusu z linii 710 lokomotywą. 16 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko. Siła zderzenia była tak duża, że strażacy musieli wycinać kierowcę autobusu przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Najcięższe obrażenia odnieśli kierowca autobusu i maszynista lokomotywy.

W kwietniu 2010 roku w autobus 501 jadący w stronę centrum ulicą Sobieskiego, wjechał w samochód osobowy. Dziewięcioro pasażerów z obrażeniami kończyn, głowy i kręgosłupa trafili do szpitala. Jak relacjonował wtedy reporter TVN Warszawa, kierowca fiata marea nie zachował ostrożności, przejeżdżając przez skrzyżowanie ulic Beethovena z Sobieskiego.

- Jechałem tym autobusem, kierowca go zauważył, ostro hamował, ale było już za późno. Zresztą w tym miejscu stłuczki są codziennością - napisał na forum tvnwarszawa.pl internauta Rafal.

Do poważnego poważnego wypadku z udziałem autobusu doszło też w lutym zeszłego roku. Na skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Obrazkowej karetka zderzyła się z nocnym autobusem. Ucierpiało aż 10 osób: trzy osoby spośród poszkodowanych to personel i pacjent karetki pogotowia, a siedem - pasażerowie autobusu.

20 osób zostało rannych w grudniu 2010. Autobusowi linii 117, który zjeżdżał z mostu Poniatowskiego w kierunku ronda Waszyngtona, drogę zajechał jeden z kierowców. W efekcie autobus wpadł na barierki i, po odbicu się od nich, uderzył w drzewo i przewrócił się.

Wypadek tramwajowy przypomniał w komentarzu internauta W. I przesyła link do strony poświęconej tramwajom, na której opisano, jak w marcu 1987 roku na skrzyżowaniu Wolskiej i Młynarskiej w skład linii 27, ruszający z przystanku DT Wola w kierunku Cmentarza Wolskiego, uderzył w prawy bok wagonu linii 26, jadącego w kierunku Wiatracznej. W wypadku zginęło siedem osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

bf/ran/bako/par//mz