Poważna awaria wodociągowa w Piasecznie

Warszawa

TVN24Awaria magistrali wodociągowej w Piasecznie

We wtorek wieczorem pękła rura głównej magistrali wodociągowej przy ulicy Puławskiej na wysokości centrum handlowego w Piasecznie. - Awaria jest poważna. Tymczasowo zamknięty został uszkodzony odcinek - ostrzegają wodociągowcy i apelują o oszczędzanie wody.

Trwa usuwanie skutków awarii. Jak informują wodociągowcy, w mieście może wystąpić obniżone ciśnienie wody, dlatego apelują o jej oszczędzanie i niepodlewanie przydomowych ogródków. Termin zakończenia napraw jest jeszcze nieznany.

Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. "Awaria głównej magistrali Dn 800 zasilającej Piaseczno w wodę. Wyciek wody pod ul. Puławską na wysokości Auchan" - napisał internauta.

Informację potwierdziły piaseczyńskie wodociągi. - To poważna awaria, pękła główna magistrala, rura 600 milimetrów. Wszystkie ekipy są na miejscu i pracują. Na razie kopią, żeby zobaczyć jaki jest rozmiar uszkodzeń - poinformował Mirosław Gmurzyński z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie.

Początkowo były obawy, że duża część miasta nie będzie miała wody w kranach w swoich mieszkaniach. Ostatecznie jednak wodociągowcy zdecydowali się na rozwiązanie, które pozwoliło tego uniknąć.

- Dopiero jutro zdecydujemy o tym jak przystąpić do usuwania awarii, której rozmiar jest duży. Dzisiaj, na mocy porozumienia, woda do piaseczyńskich mieszkań płynie od strony Warszawy. Tam, gdzie była przerwa w jej dostawie, powinna ponownie popłynąć z kranów - zapewnił we wtorek wieczorem nasz rozmówca.

Awaria magistrali wodociągowej przy ul. Puławskiej
tvnwarszawa.pl

skw/b