Poważna awaria usunięta. Wraca woda w Ursusie, Włochach i Pruszkowie

Warszawa

Awaria wodociągowa, której skutki odczuli mieszkańcy Ursusa, Włoch, Pruszkowa, Piastowa, Michałowic i Reguł została usunięta - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

MPWiK postawi beczkowozy
tvnwarszawa.pl

Doszło do niej w piątek 13 maja. "Wypływ wody aktualnie nie zagraża bezpieczeństwu i jest pod stałą kontrolą służb technicznych Spółki, które monitorują miejsce zdarzenia. O ile uszkodzenie wodociągu nie ulegnie powiększeniu, stan ten będzie utrzymywany do godzin porannych w najbliższy wtorek" - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Do 72 godzin na naprawę

Wodociągowcy rozpoczęli naprawę we wtorek 17 maja o godz. 8, bo - jak twierdzą - to dzień najmniej uciążliwy dla mieszkańców. "Dane historyczne wskazują, że zapotrzebowanie na wodę będzie wtedy znacząco mniejsze niż w czasie weekendu" - podaje MPWiK.

Ostrzegli też, że w trakcie robót mieszkańcy Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Reguł oraz dzielnic Ursus i Włochy będą odczuwali spadek ciśnienia lub całkowity brak wody w kranach, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków.

Będą beczkowozy z wodą