Poważna awaria na Centralnym. Poranek z opóźnieniami

Warszawa

TVN24Mówi Robert Kuczyński, rzecznik PKP PLK

Do problemów z zamknięciem linii średnicowej doszła awaria na Dworcu Centralnym. Przez kilkadziesiąt minut występowały duże utrudnienia w kursowaniu pociągów.

- Około godz. 7.45 doszło do awarii sterowania ruchem związanej z pulpitem sterowniczym. Przez 15 minut ruch był wstrzymany, teraz pociągi jeżdżą, ale wolniej, ok. 20 km/h – mówił tvnwarszawa.pl Robert Kuczyński, rzecznik PKP PLK. Jak informuje, dwa pociągi zostały skierowane na Dworzec Gdański, trzy na Warszawę Wschodnią. – Żeby nie potęgować opóźnień – zaznaczył Kuczyński.

Przed godz. 9 rzecznik poinformował, że awaria została usunięta. - Przywróciliśmy rozkładowy ruch - stwierdził Kuczyński.

Nawet kilkadziesiąt minut opóźnień

Awaria była przyczyną opóźnień.

- Jest kilka pociągów opóźnionych - relacjonował ok. 8.30 z Dworca Centralnego Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Najdłuższe sięga 36 minut - to pociąg do Świnoujścia. - Z kolei pociąg Kolei Mazowieckich ma pół godziny opóźnienia - dodał.

Jak podawał ZTM:

"Linie SKM S1 oraz S2 odjeżdżające ze stacji Warszawa Śródmieście w kierunku stacji Pruszków raz Warszawa Lotnisko Chopina kursują normalnie, ale z powodu utrudnień na stacji Warszawa Centralna mogą doznawać niewielkich opóźnień. Pasażerowie proszeni są o korzystanie z komunikacji autobusowej i tramwajowej w ciągu Alej Jerozolimskich".

CZYTAJ O UTRUDNIENIACH ZWIĄZANYCH Z REMONTEM LINII ŚREDNICOWEJ

ran/mz