Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Poważna awaria energetyczna w Wołominie

Warszawa

Targeo.pl

Poważna awaria na linii wysokich napięć sprawiła, że duża część Wołomina przez kilkadziesiąt minut pozbawiona była energii elektrycznej. O awarii poinformował nas na Kontakt 24 internauta.

"Od kilkudziesięciu minut duża część Wołomina pozbawiona jest energii elektrycznej. Nie wiemy jak duża część, ponieważ nie sposób się nigdzie do dzwonić, a jakichkolwiek komunikatów brak. Nie działają latarnie, bloki i domy jak okiem sięgnąć ciemne, a znajomi z innych części miasta zeznają że u nich taka sama sytuacja" - napisała na Kontakt24 Andromeda.

"Trwają prace"

Informację potwierdził pracownik wołomińskiego zakładu energetycznego PGE. - Mamy poważną awarię na linii wysokich napięć. Odbiorcy byli pozbawieni energii elektrycznej przez kilkadziesiąt minut. Potem udało się podłączyć ich do źródeł rezerwowych - poinformował nas główny dyspozytor.

- Prace nad usunięciem awarii trwają, ale mieszkańcy nie powinni tego odczuć, ponieważ nie są planowane kolejne wyłączenia energii - zapewniają pracownicy PGE.

bako/par