Powalone drzewa zatrzymały tramwaje

Skutki nawałnicy
Skutki nawałnicy
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plSkutki nawałnicy

Pierwsza marcowa burza, która przeszła przez Warszawę spowodowała sporo zniszczeń. Na Żeraniu na tory tramwajowe przywróciły się drzewa, co wstrzymało składy na ponad cztery godziny.

Dwa drzewa przewróciły się na torowisko przy ulicy Jagiellońskiej, zrywając sieć trakcyjną. Nie kursowały tramwaje w kierunku pętli na Żeraniu. - Konary przewróciły się na wysokości ostatniego przystanek przed pętlą. Jeden bardzo gruby, drugi trochę cieńszy - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

- Na miejscu są strażacy, musieli poczekać do momentu wyłączenia zasilania sieci. Potem przystąpili do usuwania drzew. Sieć trakcyjną trzeba będzie naprawić. Na szczęście nikomu nic się nie stało, drzewa nie spadły na tramwaj - dodał Marcinczak.

O utrudnianiach w kursowaniu tramwajów informował Zarząd Transportu Miejskiego. "W związku z brakiem możliwości dojazdu do pętli Żerań FSO tramwaje linii 18, 20 zostały skierowane na trasę objazdową, a po godz. 17 uruchomiono linię zastępczą Z. Ruch udało się wznowić dopiero po godz. 19.30.

Intensywnie padało i wiało także w okolicach Starego Miasta i Stadionu Narodowego, co utrwaliły kamery TVN24:

Burza nad Warszawą
Burza nad WarszawąTVN24

- Także na Wisłostradzie zawaliło się drzewo. Zablokowany był jeden pas przy zjeździe na Trasę AK, ale strażacy szybko uporali się z problemem - mówił wcześniej Marcinczak.

- Powoli usuwamy skutki nawałnicy. Głównie są to drzewa powalone na ulice i samochody. Na szczęście nie mamy informacji o podtopieniach - podawał Piotr Świerkot ze straży pożarnej.

Według tvnmeteo.pl, noc będzie pochmurna z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura minimalna sięgnie 4 stopni Celsjusza. "Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-70 km/h. Ciśnienie rośnie, o północy 997 hPa" - zapowiada synoptyk.

JEŚLI UDAŁO WAM SIĘ UWIECZNIĆ BURZE, SILNY WIATR KONIECZNIE WYŚLIJCIE ZDJĘCIA I FILMY NA KONTAKT 24

Najświeższe informacje o pogodzie znajdziesz na tvnmeteo.pl

map/aw/md/b

Pozostałe wiadomości