Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Powalczą o tytuł "Wolskiego Pączusia"

Warszawa

UM WolaKto najszybciej zje 5 pączków

Z okazji Tłustego Czwartku, który zbliża się wielkimi krokami, urząd dzielnicy Wola organizuje konkurs na zjedzenie pięciu pączków w jak najkrótszym czasie. Do pobicia jest ubiegłoroczny rekord zawodów – 78 sekund.

Na czym polega konkurs? Należy zjeść pięć pączków w jak najkrótszym czasie. Podczas ubiegłorocznych zawodów ustanowiono nowy rekord w tej nietypowej konkurencji.

- Rywalizacja była zacięta, ale bezkonkurencyjny okazał się 22-letni Mateusz Barwiński, który pięć konkursowych pączków zjadł w czasie 1 minuta i 18 sekund, co stanowi nowy rekord i wyzwanie dla tegorocznych uczestników - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. W ubiegłym roku w pączkowe szranki stanęło ponad 70 osób.

Bardzo atrakcyjne nagrody

Tegoroczne zawody odbędą się w Tłusty Czwartek, czyli 4 lutego, o godz. 14 w sali widowiskowej Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85. Zdobywca tytułu dostanie w prezencie kurs gotowania, otrzyma pamiątkowy dyplom i, oczywiście, stos pączków.

W tym roku dodatkowa gratka - pączki będą zakupione w najlepszej Pracowni Cukierniczej przy ul. Górczewskiej 15 – to ten zakład, do którego co roku ustawiają się bardzo długie kolejki.

Do "Wolskiego Pączusia" można zapisać się mailowo na wolski.paczus@um.warszawa.pl (w treści maila należy wpisać imię i nazwisko, wiek oraz numer telefonu) lub telefonicznie pod numerem (22) 443 56 17. Zapisy trwają do 1 lutego do godz. 14.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zakład przy Górczewskiej odwiedziliśmy z kamerą w 2014 roku:

Receptura pączków przekazywana z pokolenia na pokolenie
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

jb/b