"Potrzebne zdrowe, silne konie"

Warszawa

| Fakty o Świecie TVN24 BiSKonny omnibus będzie woził po Starówce juz trzeci sezon fot. TVN Warszawa

Od maja ulice Starówki będzie można przemierzać zabytkowym konnym omnibusem w ramach trzeciej edycji Warszawskich Linii Turystycznych. ZTM poszukuje przewoźnika, który zapewni obsługę pojazdu.

Przewoźnik będzie musiał zadbać o sprzedaż biletów, oraz co miesiąc przedstawiać aktualne orzeczenia weterynaryjne o stanie zdrowia zwierząt.

Przejażdżki od maja

Tegoroczny "sezon omnibusowy" potrwa od 7 maja do końca sierpnia. W maju i czerwcu omnibus będzie jeździł tylko w weekendy. W kolejnych miesiącach będzie kursował od wtorku do piątku (pięć kursów dziennie) oraz w soboty i niedziele (sześć kursów dziennie) na trasie: pl. Zamkowy – Podwale – Freta – Rynek Nowego Miasta – Freta – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – Moliera – Senatorska - pl. Zamkowy.

Przejażdżka parterowym omnibusem zabierającym 12 pasażerów potrwa ok. 55 minut i będzie kosztowała 14 zł (bilet normalny) i 7 zł (bilet ulgowy).

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 29 marca do godz. 10.00. Żeby przystąpić do przetargu, trzeba udokumentować doświadczenie w świadczeniu tego typu usług w warunkach miejskich. Kryterium oceny nadesłanych ofert będzie cena.

js/par