Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Potrącił strażaka w czasie akcji, grozi mu rok więzienia

Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plZderzenie na Mokotowie

Lekceważenie znaków, jazda pod prąd, parkowanie gdzie popadnie - wszystko już było. Ale kierowca, który - omijając wypadek - "wziął na maskę" kierującego ruchem strażaka to przypadek szczególny. I może zostać szczególnie ukarany.

23 czerwca na skrzyżowaniu Powsińskiej z Okrężną zderzyły się dwa samochody. Zabezpieczający groźnie wyglądającą kolizję strażak próbował wstrzymać ruch. Jeden z kierowców nie przejął się jednak zbytnio polecaniami i potrącił strażaka.

Ze świadkami rozmawiał wtedy nasz reporter: - Dowiedziałem się, że strażak rozstawiał słupki, które odgradzały miejsce wypadku. W tym czasie pojawił się ford, jego kierowca koniecznie chciał przejechać. Strażak nie chciał go przepuścić, więc kierujący wjechał w strażaka, tak że ten znalazł się na jego masce - relacjonował Lech Marcinczak.

Znieważenie funkcjonariusza

Strażakowi na szczęście nic się nie stało. My próbowaliśmy jednak ustalić, co grozi kierowcy. Początkowo wydawało się, że będzie to jedynie mandat, ale po telefonach do komend straży pożarnej i policji sprawa okazała się poważniejsza.

- Ten czyn został zakwalifikowany jako znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania obowiązków służbowych - powiedział w poniedziałek Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Kierowcy, który złożył już zeznania na komisariacie, grozi nawet rok pozbawienia wolności.

Zderzenie na MokotowieLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

jr/r/jb