Potrącił kobietę, utopił samochód. Aresztowany 41-latek

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

41-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej znajdował się w samochodzie, jaki w nocy z soboty na niedzielę w centrum Otwocka śmiertelnie potrącił 38-letnią kobietę, został przesłuchany i osadzony w areszcie.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Samochód znaleziono w Wiśle. W niedzielę wieczorem policja zatrzymała mężczyznę zamieszanego w sprawę.

41-latek najprawdopodobniej siedział za kierownicą Mercedesa w momencie wypadku. Jak powiedział nam w poniedziałek Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, mężczyzna został zatrzymany w niedzielę wieczorem w jednym z warszawskich hoteli, w którym był zameldowany pod innym nazwiskiem. - Dziś w południe zatrzymano także kolejną osobę - dodał Sawicki. Najprawdopodobniej był to pasażer pojazdu.

Z przesłuchaniem czekali do poniedziałku

Wcześniej przesłuchanie zatrzymanego 41-latka nie było to możliwe. - Niestety jest tak pijany, że nie można go już dziś przesłuchać - informował w niedzielę Jarosław Sawicki z komendy powiatowej policji w Otwocku. w poniedziałek w południe zatrzymano także kolejną osobę - najprawdopodobniej był to pasażer pojazdu.

Do tragicznego wypadku doszło ok. godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę. - W centrum miasta, przy ul. Andriollego w wyniku potrącenia zginęła kobieta - wyjaśnia Sawicki.

Zginęła Ukrainka

Ofiarą była 38-letnia obywatelka Ukrainy. Według świadków sprawcą był kierowca srebrnego mercedesa. Po kilku godzinach służby znalazły taki sam samochód porzucony w Wiśle. Zdjęcia auta wyciąganego z rzeki przesłał na skrzynkę Kontaktu 24 Dominik Komorowski. Mercedes odpowiada opisowi, który przekazali świadkowie. Także ślady powypadkowe wskazywały, że to prawdopodobnie to samo auto.

CZYTAJ TAKŻE NA TVN24.PL

bako/par/ec