Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Poszukiwany listami gończymi jechał autem, które ukradł

TVN Warszawa


Policjanci z wołomińskiej komendy zatrzymali Marcina P., który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ukradł siedem samochodów. Wcześniej wydano za nim trzy listy gończe.

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, 37-latek zajmował się kradzieżą amerykańskich i japońskich aut w Warszawie i powiecie wołomińskim. Marcin P. od listopada do kwietnia ukradł siedem samochodów o wartości 720 tysięcy złotych: dwie hondy, dwa jeepy, mazdę, nissana i chryslera.

Pod koniec marca 2019 roku próbował dokonać kradzieży toyoty z parkingu przy stacji PKP. Został schwytany przez policjantów, gdy jechał skradzioną chwilę wcześniej na Bielanach hondą jazz.

Przyznał się do winy

Policjanci, po potwierdzeniu informacji o kolejnej kradzieży, ustalili miejsce, w które mężczyzna może przyprowadzić hondę. 37-latek najpierw podjechał własnym autem na teren jednego z osiedli i wszedł do budynku. Po pewnym czasie, już w skradzionej hondzie, skierował się do jednego z garaży. Tam czekali na niego policjanci. Marcin P. został zatrzymany.

Jak podaje policja, mężczyzna przyznał się do kradzieży, zarówno hondy jazz, jak i sześciu innych samochodów, a także próby kradzieży toyoty rav4. W mieszkaniu Marcina P. funkcjonariusze znaleźli przedmioty i urządzenia służące do kradzieży samochodów.

Bogata kartoteka

W chwili zatrzymania 37-latek poszukiwany był na podstawie trzech listów gończych. Powodem były popełnione przez niego przestępstwa kradzieży i paserstwa pojazdów: w Polsce i w Austrii.

Poza tym, jak podaje Tomasz Sitek z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, zarzucano mu "prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, posiadanie narkotyków oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów – tego dopuścił się po raz kolejny, wsiadając za kierownicę swojego samochodu i kradzionej hondy".

Marcin P. usłyszał siedem zarzutów kradzieży samochodów, zarzut usiłowania kradzieży toyoty oraz niestosowania się do wyroku sądu. Mężczyzna trafił za kratki.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o kradzieży kół w samochodach.

Nagranie z auta przy Dąbrowskiego (bez dźwięku)KRP II
wideo 2/5

ab/r