Poszukiwany 4 listami gończymi. Wpadł na stacji metra

Warszawa

kspZatrzymany na stacji centrum

W niedzielę wieczorem w ręce policji wpadł Marek I., który od ponad 2 lat był poszukiwany czterema listami gończymi. Mężczyzna został zatrzymany na antresoli handlowej na stacji metra Centrum. 35-latek próbował zmylić policjantów i podał im fałszywe dane. - Myślał, że w stolicy uda mu się pozostać anonimowym - informuje policja.

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę około godziny 18 przez nieumundurowany patrol policji. Funkcjonariusze skojarzyli przechadzającego po antresoli stacji metra Centrum 35-latka, z rysopisem osoby poszukiwanej. Marek I. w trakcie zatrzymania podał policjantom nieprawdziwe dane.

Jednak funkcjonariusze mu nie uwierzyli postanowili zweryfikować dane z posiadanymi w bazach zdjęciami. Przypuszczenia wywiadowców potwierdziły się. 35-latek próbował uniknąć odpowiedzialności, podając nie swoje dane.

Cztery listy gończe

Po ponownym sprawdzeniu mężczyzny okazało się, że za mieszkańcem Płocka sądy rejonowe wystawiły aż cztery listy gończe m.in.: za przestępstwa przeciwko zdrowi i życiu oraz niepłacenie alimentów.

Zaskoczony całą sytuacją Marek I. przyznał, że wiedział, że jest osobą poszukiwaną. Wiedział także, że wysłano za nim kilka listów gończych. - Wierzył jednak, że w stolicy uda mu się pozostać anonimowym - informuje policja.

jb/sk