Poszerzą Wołoską, postawią ekrany


W tym roku ma rozpocząć się budowa drugiej jezdni ul. Wołoskiej między ul. Racławicką a Konstruktorską. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na wykonawcę przebudowy ulicy - poinformował w piątek stołeczny ratusz.

Odcinek ul. Wołoskiej między Racławicką i Konstruktorską jest jedynym, na którym ruch poprowadzony jest jedną jezdnią w obu kierunkach. Utrudnia to nie tylko ruch drogowy, ale także spowalnia poruszanie się tramwajów bo dwukrotnie muszą one przejeżdżać przez przejazdy kierujące samochody z dwóch nitek ul. Wołoskiej na jedną.

Przebudują tory

W wyniku ogłoszonego przez ZMID przetargu powstać ma nowa jezdnia ul. (ok. 1200 metrów), chodniki, droga rowerowa, oświetlenie, kanalizacja deszczowa i ekrany akustyczne.

Posadzona ma być też nowa zieleń.

Przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami poprzecznymi, a także tory tramwajowe – węzeł na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej z ul. Woronicza oraz odcinek Konstruktorska – Racławicka.

Powstanie nowy przystanek na wysokości ul. Bytnara "Rudego".

Prace budowlane prowadzone będą w większości w nowym korytarzu drogowym, poza istniejącą jezdnią, ale można spodziewać się utrudnień w ruchu podczas przebudowy skrzyżowań.

W 19 miesięcy

Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na drugi kwartał br. Będzie miał on 19 miesięcy na realizację kontraktu (w tym 16 miesięcy na roboty budowlane).

WIĘCEJ O PLANACH DROGOWCÓW NA TEN ROK:

Plany ZMID na 2014 rok
Plany ZMID na 2014 rokMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

PAP/ran

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości